Format Atarken Hiçbir Sürücü Bulunamadı Hatası Çözümü!

Ücretsiz işletim sistHiçbir Sürücü Bulunamadı Hatasıemleri

Bu yazımızda sizler için format esnasında karşımıza çıkan hiçbir sürücü bulunamadı hatasının çözümünden bahsedeceğiz. İşte detaylar.

Windows işletim sistemine sahip bilgisayarlara format atmanın oldukça basit olduğunu biliyoruz. Fakat geçtiğimiz yıldan bu yana piyasaya sürülen 11 ve 12. nesil Intel işlemcisine sahip modellerde, format esnasında önemli bir sorun ile karşılaşıyoruz. Eğer satın aldığınız bilgisayar Freedos ise, bu sorun ile karşılaşmanız muhtemel. Windows kurulumu esnasında ‘Hiçbir sürücü bulunamadı. Depolama sürücüsü edinmek için Sürücü yükle’ye tıklayın.’ uyarısı ile karşılaştıysanız, bu sorunu çözmenin bir hayli kolay olduğunu söyleyelim. Fakat format atma veya Windows kurulumu vs. konusunda tecrübeniz yoksa, anlatımımızı dikkatli okumanızı, hiçbir adımı atlamamanızı öneriyoruz. İşte söz konusu hatanın çözümü.

Format Atarken Hiçbir Sürücü Bulunamadı Hatası Çözümü!

Eğer Windows’a format atıyorsanız, veya Freedos bir modele ilk kez Windows kuracaksanız bu hata ile karşılaşmanız oldukça muhtemel. Fakat bu sorunun 11.nesil ve 12. nesil Intel işlemcisine sahip bilgisayarlarda görüldüğünü belirtelim. Çözümü ise basit.

Intel RST Sürücüsünü Kurun

  • Bunu yapabilmeniz için bir bilgisayara daha ihtiyacınız olduğunu belirtelim.
  • Buradaki linkten Intel’ın sitesinde RST sürücüsünü indirin
  • ZIP dosyasından çıkartıp USB belleğinize atın
  • Format için halihazırda USB’niz varsa onun içine atabilirsiniz.
  • Format ekranındaki hataya dönüp ‘sürücü yükle’ seçeneğine tıklayın.

Hiçbir Sürücü Bulunamadı Hatası

  • Sürücü Yükle kısmından ‘Gözat’ seçeneğine tıkladığınızda, USB belleğinizin ismini göreceksiniz.
  • Attığınız dosyayı seçip açılan ekrandan Intel RST CMD Controller seçeneğini kurun
  • Bu işlemleri adım adım uyguladıktan sonra disk bilgilerinizi rahatlıkla görebilirsiniz.

Bu yazımızda sizler için Hiçbir Sürücü Bulunamadı Hatası ‘nın çözümünü anlattık. Bu çözümü Freedos bilgisayarınıza Windows yüklerken, veya Windows yüklü bir bilgisayarınıza format atarken uygulayabilirsiniz. Bu sorunun Intel 11.nesil ve 12.nesil işlemcilerinde görüldüğünü belirtelim. Bu yöntemi adım-adım uyguladığınız takdirde, Windows kurmak için kullandığınız ekranda, disklerinizin kolaylıkla gözükeceğini belirtelim. Windows ile alakalı karşımıza çıkabilecek diğer bütün sorunların çözümlerinden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Samsung Yeni Telefon Tasarımı Sevenlerini Heyecanlandırdı!

>> Samsung Galaxy Z Flip4 ve Z Fold4 Yeni Özellikler İle Geliyor!