Bu iPhone Modeli iOS 16 Güncellemesini Almayacak!

iOS 16 iPhone cihazları

Bu iPhone modeli iOS 16 güncellemesini almayacak. İşte uzun süre önce tanıtılan ve güncelliği kesilen iPhone modeli. 

Geçtiğimiz yıl gerçekleşen WWDC 2021 etkinliğinde, iPhone 6S modelinin iOS 15 güncellemesini alacağı duyurulmuştu. iPhone 6S modelinin, 2015 yılında tanıtılan 7 yaşında bir model olduğunu biliyoruz. Ona rağmen Apple’ın iPhone 6S için yazılım desteği sunmaya devam etmesi, kullanıcıları bir hayli mutlu etmişti. Fakat iO­S 16 güncellemesi ile birlikte, yazılım desteğini kesen iPhone modeli kullanıcıları üzdü. 8 yıl boyunda güncellemeye almaya devam eden iPhone 6S modelinin, en uzun süre güncelleme alan iPhone modelleri arasında yer aldığını da belirtelim. İşte iOS 16 alacak modeller ve sunulan tüm özellikler.

Bu iPhone Modeli iOS 16 Güncellemesini Almayacak!

Görünüm olarak önceki sürümden çok da farklı olmayan sürümün, bazı teknik farklarının olduğunu belirtelim. Yeni sürüm, nitelik anlamında yeni özellikler ile karşımıza çıkıyor. Özellikle bildirimler ve sağlık izleme özellikleri tarafında kullanıcılara yeni özellikler sunuyor. İddialara göre i­OS 16 sürümü resmi olarak 2022 sonlarında tanıtılacak. Bununla beraber iOS 16 ile yeni Widget’lar kullanıcıların karşısına çıkabilir. Zaten iOS 15 sürümünde Apple kullanıcıları Widget’lar ile tanışmıştı. Artık bu Widget’lar daha da büyük olaca­k.

iOS 16

iPhone 6 ve 6S modellerinin, tüm zamanların en çok satan akıllı telefonu olduğunu söyleyebiliriz. Bunun en temel sebebi ise, piyasaya sürüldüğü 2015 yılına göre en iyi akıllı telefon olarak anılıyor olması. iPhone 6 ve 6S modelinin başarısından hala söz ediyor olmamızın en temel sebebi ise, hala güncelleme almaya devam etmesi idi. Fakat iOS 16 ile birlikte iPhone 6 serisi modelleri yeni güncellemeyi almayacak.

Bu durumu ülkemiz bazında değerlendirdiğimiz zaman ise, hala söz konusu modellerin kullanılan bir cihaz olduğunu söyleyebiliriz. Bu yüzden iPhone 6 modellerine iOS 16 güncellemesinin gelmeyecek olması dezavantaj.  Şuan bile hala piyasadaki orta segment akıllı telefonlardan daha iyi kameraya sahip olduğunu söyleyebiliriz. Her ne kadar işlemci tarafında biraz zayıf bir model olsa da, hala tercih edilebilecek bir akıllı telefon olabilir. Fakat iOS 16 güncellemesi gelmese dahi hala uygun fiyatlı Apple modelleri arasında tercih edilebileceğini söyleyebiliriz.

İlgili Haberler

>> Samsung Yeni Telefon Tasarımı Sevenlerini Heyecanlandırdı!

>> Samsung Galaxy Z Flip4 ve Z Fold4 Yeni Özellikler İle Geliyor!