Galaxy Z Fold 3 Kalem Desteğiyle Yeni Note Olma Yolunda

Galaxy Z Fold 3 kılıfı kalem için tasarlanan bir yuva ile gelecek

S Pen Pro ile gelen ilk model olması beklenen Galaxy Z Fold 3 için kalem detayları ortaya çıktı. Kısacası bu telefon artık Note ailesinin yerini alacak ürün olacak gibi. İşte Samsung’un beklenen modeli hakkındaki detaylar…

.

Samsung’un yakında ortaya çıkacak Z Fold 3 modeli için en önemli gelişme kalem desteği olacak. Özellikle bu modelde kalem konusuna eğilen bir gelişme rotası beklentileri yükseltiyor. Telefonda kalem olacağı bilgisi geçtiğimiz günlerde ortaya çıktı. Resmi kaynaklar, bu telefonda firmanın kaleme yer vereceğini doğrulamış oldu.

Firmanın resmi kurumlara verdiği bilgilerde şu ifade yer aldı:

“Bu cihaz, endüktif kuplaj yoluyla S-PEN ile çalışan bir sayısallaştırıcı işlevine sahiptir.”

Bununla birlikte onaylı belgelere göre telefonda önceki modelde olduğu gibi 5G desteği yer alacak. Ayrıca bu telefon yine başka cihazları 9W gücüyle kablosuz şarj edecek. Firma daha önce yaptığı açıklamalarda artık hayatımızdan çıkan Note modelinin sevilen özelliklerinin diğer Galaxy ürünlerinde yer alacağını duyurmuştu. Görülen o ki artık Note serisinin yerini Fold serisi almış oldu. Şimdilik Galaxy S21 Ultra, kalem desteği bulunan Note ailesi dışındaki ilk model konumunda.

Galaxy Z Fold 3 kılıfı kalem için tasarlanan bir yuva ile gelecek

Merakla beklenen yeni katlanan modeli için Samsung aksesuarları da bir yandan hazırlanıyor. 91Mobiles isimli bir sitenin ortaya çıkardığı görseller telefonun resmi kılıfında bir kalem yuvası olacağını gösteriyor. Görünüşe göre kalem için ayrılan yuva tam olarak telefonun büküldüğü kısımda yer alacak ve mukavemet sağlayacak.

Ortaya çıkan kılıf görseli ayrıca telefonun dış ekranını koruyan bir kapağın olduğunu gösteriyor. Kalem ve ekran koruması dışında önceki modelin kılıfıyla bire bir örtüşen bir ürün görüyoruz.

Beklentilere gelirsek Samsung’un yeni katlanan modeli, 7.5 inç boyutunda AMOLED iç ekranla gelecek. Telefonun dışında ise 6.2 inç boyutunda bir ekran yerini alacak. Telefonda Qualcomm’un Snapdragon 888 işlemcisinin gelmesi tahminleri var. Bu ürünün ayrıca ülkemiz için bir Exynos işlemci taşıması da kuvvetle muhtemel. Ayrıca bu modelde toza ve suya dayanıklılık sertifikalarının da olması beklentiler arasında. Telefonun ABD için beklenen fiyatı ise 1600 dolar.

Diğer haberler:

>> Samsung Galaxy Z Fold 3, ortaya çıkan özellikleri ile rakiplerine gözdağı veriyor!

>> Büyük bataryalı en uygun telefonlar: Temmuz 2021 güncel liste! 

 


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here