Giyilebilir Şarj Cihazı Üretildi: Böylesi İlk Defa Geliştirildi

Giyilebilir şarj cihazı

Giyilebilir şarj cihazı kullanıcılarla buluştu. Bu cihaz mühendislik harikası olarak görülüyor. İşte bu cihaz ve diğer konularda merak edilen tüm detaylar.

Birçok yeni mühendislik harikası teknoloji hayatımıza giriyor. Bunlardan bazıları büyük oranda hayatımızı kolaylaştırıyor. Arizona Üniversitesi bünyesinde yer alan mühendisler tarafından geliştirilen bir cihaz bunlardan birisi. Simbiyotik cihaz isminde bir tür giyilebilir model üretildi.

Bu cihaz ile birlikte şarj etme ve kullanıcıdan veri sağlama gibi bazı özellikler kullanılabiliyor. Vücudun hareketlerine bakan ve buna göre akıllı sensörler tarafından yönlendirilen cihaz kullanıcılardan veri topluyor. Hem düzenli hem de sağlıklı bir hayat için bu tür giyilebilir teknolojiler genellikle öneriliyor. Sağlık, bilgi alma, eğitim, sosyalleşme ve eğlence gibi birçok alanda giyilebilir teknolojiler hizmet veriyor.

Giyilebilir şarj cihazı kolay bir üretime sahip

Bilim insanları akıllı gözlükler, vücut sensörleri ve akıllı saatler gibi birçok giyilebilir teknolojiler üretiyor. Bu tür teknolojiler genellikle 3D yazıcılar ile geliştiriliyor. Böylece üretim süreci çok daha kolaylaşmış oluyor. Biyomedikal mühendisliği alanında çalışmalar yapan mühendisler bu defa yepyeni bir teknolojiye imza attılar.

Giyilebilir şarj cihazı

Vücut ısısı sayesinde aynı zamanda şarj sağlayabilen bu cihaz oldukça efektif. Vücudun metabolizmasını izleyen ve değerlendiren giyilebilir cihaz sayesinde sağlıklı bir hayat yaşamak mümkün. Bu tür cihazlar genellikle kullanıcı etkileşimli oluyor. Yani kullanıcı etkileşimi arttıkça verimlilik daha fazla artış gösteriyor.

Giyilebilir teknolojilerde veri toplama zamanı

Bugüne kadar giyilebilir teknolojiler genellikle veri toplamadı. Ancak son zamanlarda ortaya konulan giyilebilir teknolojiler veri toplamaya başladı. Böylece kullanıcılar için en uygun öneriler geliştiriliyor. Mesela vücut ağırlık değişimi ile birlikte kullanıcılara daha az kalori tüketmeleri gerektiği söylenebiliyor.

Yeni giyilebilir teknolojiler genellikle biraz daha kolay kullanım sağlıyor. Cihazı basit bir şekilde takıp sonra unutmak mümkün. Yani vücudunuzda olduğunu hissetmeniz bile zor. Yeni cihaz ayrıca Bluetooth gibi özelliklere sahip. Peki siz bu tür giyilebilir araçlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> Teknoloji Bakanı TOGG Hakkında Çok Önemli Açıklamalar Yaptı: Satış Tarihi Belli Oldu

>> Doping Teknoloji Tırı, Yarının Liderlerini Keşfetmek İçin 10 Ekim’de Yola Çıkıyor