Koronavirüsün Biteceği Tarih Açıklandı: Bilim İnsanlarından Cevap Geldi

Koronavirüs beyin hücrelerini

Koronavirüsün biteceği tarih herkes tarafından merak ediliyor. Bazıları için bu pandemi süreci asla bitmeyecek gibi görünüyor. Hadi gelin bilim insanlarının konu ile ilgili ne tür cevaplar verdiğine birlikte bakalım.

Küresel çapta ciddi bir probleme yol açalım pandemi süreci ne yazık ki bir türlü bitmek bilmiyor. Üstelik sürecin ne zaman sona ereceği henüz net değil. Birçok kişi Covid-19 ile ilgili komplo teorileri uyduruyor. Bazıları ise sonsuza kadar hayatımızda olacağını söylüyor. Tüm bunlar yapılan olumsuz yorumlardan bir kesit.

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi Direktörü Dr. Rochelle Walensky konuyla ilgili son derece önemli açıklamalara yer verdi. Ona göre pandemi sürecinin bitmesi bireylerin ve kitlelerin davranışlarına bağlı. Eğer bireyler ve kitleler daha doğru kararlar verirse pandemi süreci hızlı bir şekilde bitebilir.

Koronavirüsün biteceği tarih toplumlara bağlı

Rochelle Walensky tarafından yapılan açıklamalarda kutuplaşma ve tartışmaların ciddi boyutlara vardığı ifade edildi. Ona göre farklı düşünceler ve görüşler her zaman için önemli. Ancak insan davranışlarının neyi tercih ettiği her zaman daha önemlidir. Ona göre kötü olayları bertaraf etmek için birlik olmak gerekiyor.

Koronavirüsün biteceği tarih

Kendisi sağlık gazeteciliği programına katıldı ve düşüncelerini ifade etti. Aşıların pandemi sürecini büyük ölçüde bitirme ihtimaline sahip olduğunu söyledi. Ona göre asıl problem aşılar veya diğer ilaçlar değil. İnsan davranışının tahmin edilememesi bu konudaki en zorlu problemlerden bir tanesi.

Pandemi sürecini aşılı toplumlar bitirecek

Bilim insanları virüsün az korunan toplumlara daha fazla ulaşacağını düşünüyor. Ona göre aşılar ile korunan toplumlar pandemi sürecinin bitmesine büyük katkıda bulunacak. Ortak düşmanın virüs olduğunu söyleyen bilim insanları herkesin buraya doğru mücadele etmesi gerektiğini düşünüyor.

Küresel çapta insan davranışlarının kontrol edilemiyor olması sürecin uzamasına neden oluyor. Covid-19 ile ilgili yapılan tahminler bu nedenle pek geçerli değil. Ancak ona göre tüm toplumların aşılanması Covid-19 sürecini bitirecektir. Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> Koronavirüs Aşısına Karşı Olanların Oranı Şaşkınlık Yarattı: Bu Kadarı Beklenmiyordu

>> Siri Koronavirüs Olup Olmadığınızı Söyleyecek: Yepyeni Bir Özellik Geliyor