Samsung Android 12 Güncellemesi Yeni Cihazlara Geliyor: İşte O Liste

Samsung cihazı Android 12

Samsung Android 12 güncellemesi yeni cihazlarla birlikte iyice yaygınlaşıyor. Bu güncelleme birçok farklı avantaj sunacak. Hadi gelin güncellemenin geleceği cihazlara birlikte göz atalım.

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticileri içerisinde yer alan Samsung güncellemelere büyük bir önem veriyor. Güney Koreli teknoloji devi Android tarafından yayınlanan güncellemeleri düzenli olarak kendi cihazlarına getiriyor. Bu seferki güncelleme Android 12 tabanlı UI 4.0 oldu.

Samsung genelde güncelleme politikası olarak amiral gemilerini ön planda tutuyor. Şirket ilk etapta güncellemeleri amiral gemilerine dağıtıp daha sonradan diğer modeller ile buluşturuyor. Böylece üst düzey cihazlarda herhangi bir problem oluştuğunda bu hemen rapor haline getiriliyor.

Samsung Android 12 güncellemesi

Samsung telefondan yapılan bu yeni güncelleme ile birlikte akıllı telefon modelleri diğer modellerle yarışma şansını buluyor. Her ne kadar amiral gemisi modeller ön plana çıksa bile yine de şirket tüm cihazlarında bu güncellemeyi kullanmak istiyor.

Samsung Android 12 güncellemesi

Yeni Android güncellemesi her modele gelmedi. Sadece üst düzey modellerde bu yeni güncelleme tercih edildi. Hemen aşağıda sizler için güncellemenin geldiği cihazları paylaştık.

  • Samsung Galaxy S10
  • Samsung Galaxy S10e
  • Samsung Galaxy S10 Plus
  • Samsung Galaxy S20 4G/5G
  • Samsung Galaxy S20 Plus 4G/5G
  • Samsung Galaxy S20 Ultra 4G/5G
  • Samsung Galaxy S20 FE 4G/5G
  • Samsung Galaxy Note 20 4G/5G
  • Samsung Galaxy Note 20 Ultra 4G/5G

Güncellemeyi manuel indirebilirsiniz

İsterseniz bu güncellemeyi manuel olarak indirmeniz mümkün. Akıllı telefonunuzda yer alan ayarlar bölümünden yazılım güncellemesi sayfasını açarak kontrol edebilirsiniz. Eğer güncelleme geldiyse bunu görmeniz mümkün.

Güncelleme cihazınıza gelmediyse manuel bir şekilde indirme imkanınız var. Samsung bunu yavaş yavaş tüm akıllı telefon modellerine getirecek. İlk olarak Almanya’da yayınlanan güncelleme kısa bir süre içerisinde tüm dünyada kullanır hale gelecek. Peki siz bu güncelleme hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> Samsung Galaxy S22 Ultra Kamerası Yapay Zekada Zirveyi Yaşatacak

>> Samsung Galaxy S22 Ultra, Devasa Depolama Alanı İle Gündemde!