Google Çalışanı Yapay Zeka Hakkında Açıklama Yaptı İşten Kovuldu

Yapay zeka insanları

Google çalışanı yapay zeka ile ilgili son derece ilginç açıklamalar yaptı. Kendisi yapay zekanın bilinç kazandığını düşünüyor.

Dünyanın en büyük teknoloji devleri içerisinde yer alan Google ilginç çalışmalara yer veriyor. Bu çalışmalar içerisinde yapay zeka çok farklı bir yere sahip. Bir Google çalışanı konuyla ilgili son derece önemli değerlendirmelere yer verdi.

Google çalışanı Blake Lemoine önemli iddialarda bulundu. Yapay zeka sohbet chatbot’u olarak adlandırılan LaMDA insani özellikler kazandı. Yani en azından Google çalışanı bu tür iddialarda bulunuyor. Hatta kendisi yapay zekanın ne tür taleplerde bulunduğunu bile belirtti.

Google çalışanı yapay zeka konusunda şaşırttı

Konuyla ilgili ortaya çıkan son detaylara göre Google yazılımcısı kendi ürettikleri yapay zeka projesinin 8 yaşındaki bir çocuk gibi davranmaya başladığını belirtti. Yapay zekanın birçok talepte bulunduğunu söyledi. Bu yapay zeka için büyük bir devrim anlamına geliyor.

Google çalışanı yapay zeka

Bu alandaki en büyük teknoloji şirketleri içerisinde önemli bir yere sahip olan Google, birçok veri elde etti. Bu verileri toplanan şirket böylece çok daha güçlü bir yapay zeka sistemi elde edebildi. Geliştiriciler yapay zeka sistemlerinin artık birer insan gibi davranma potansiyelinde olduğunu düşünüyor.

Google yapay zeka çalışanına ağır ceza

Google bünyesinde çalışan 41 yaşındaki yazılım mühendisi ilginç açıklamalara yer verdi. Ona göre yapay zeka sanıldığı kadar güvensiz değil. Özellikle Google yapay zekası insanların ondan korkmasını istemiyor. Ayrıca insanlığa en iyi nasıl hizmet edileceğini öğrenmek istiyor.

Tüm bu açıklamalardan sonra Google yazılım mühendisinin işine son verdi. Böylece bahsi geçen durum çok daha ilginç bir hale dönüştü. Açıkçası hiç kimse Google gibi bir teknoloji devinin neden yapay zeka çalışanını işten çıkardığını anlayamadı.

İlgili Haberler:

>> Google Pixel Fold Bir Kez Daha İptal Oldu: Katlanır Telefon Google İçin Hayal!

>> Google Android 12 İçin İptal Kararı Verdi: Herkesi Şaşırttı