TOGG Yollara Erken Çıkabilir: Tarihi Açıklandı

TOGG elektrikli araç fiyatı

TOGG yollara erken çıkma ihtimaline sahip. Konuyla ilgili bazı yeni detaylar geliyor. Hadi gelin merak edilen bütün ayrıntılara birlikte bakalım.

Otomotiv sektörü her zamankinden çok daha hareketli aylar geçiriyor. Özellikle son dönemlerde bu hareketliliğin daha fazla arttığını görüyoruz. Yerli otomobil olarak adlandırılan TOGG bu hareketin içerisinde yer alıyor. Sanayi ve Teknoloji Bakanı tarafından yapılan açıklamalara göre bu araç yollara biraz daha erken çıkabilir.

Küresel çapta elektrikli otomobillerin önemi her geçen gün daha fazla artış gösteriyor. Mesela Avrupa Birliği 2030 yılından itibaren benzinli ve dizel araçları tamamen terk edeceklerini söyledi. Bu durum elektrikli otomobillere olan yönelimi önemli ölçüde arttırdı.

TOGG yollara erken çıkacak

Elektrikli otomobil projeleri içerisinde yer alan TOGG hakkında yeni detaylar geliyor. Hem Avrupa Birliği hem de küresel çapta önem kazanan elektrikli otomobil sektörüne TOGG biraz daha erken girecek gibi görünüyor. Normalde gelecek yıl banttan inecek olan bu araç erken tarihte yollarda olabilir.

TOGG yollara erken

Çeşitli krediler ve teşviklerle ayakta duran 336 organize sanayi bölgesi içerisinde 2 milyon civarında çalışan var. Bu çalışanların bir bölümü TOGG ekibi içerisinde yer alıyor. Tüm bu personel ve ekipman ile birlikte en önemli amaçlardan bir tanesi de yerli elektrikli otomobili vaktinden önce yollara indirmek olacak.

2022 yılında yollarda görülebilir

Bu aracın 2022 yılında yollarda görülme ihtimali var. Normal şartlarda önümüzdeki yıl için beklenti oluşmuştu. Şimdi ise bu beklentinin daha çok 2022 yılında yoğunlaştığını görüyoruz. Fiyatı konusunda ise çok fazla iddia ortalıkta dolaşıyor.

Elektrikli araç modeli için 700 bin TL ile 1 milyon TL arasında bir fiyat talebi oluşturulacak. Ancak bunlar henüz iddia boyutunda. Yani gerçekten de böyle bir fiyat olup olmayacağı kesin değil. Konuyla ilgili gelişmeler geldikçe hızlı bir şekilde aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> TOGG CEO’su Gürcan Karakaş Dünya Lansman Tarihini Açıkladı! İşte Detaylar

>> Haftanın Otomobil Haberleri: İkinci El Otomobiller ve TOGG (21 – 28 Şubat)