GTA 6 Ne Zaman Çıkacak: İşte Tahminlerimiz!

GTA 6 Ne Zaman Çıkacak

GTA 6 ne zaman çıkacak? Rockstar beklenen açıklamayı yaptı. İşte çalışmaları başlanan serinin en çok beklenen oyunu hakkında tüm detaylar.

Rockstar Games’in son yıllarda en çok revaçta olan oyunu GTA V. 2013 yılında piyasaya sürülen oyun hem PS3 hem PS4 hem de Windows uyumlu olarak karşımıza çıkmıştı. Aradan neredeyse 10 yıl geçmesine rağmen, hala en çok hasılat yapan oyunların zirvesinde GTA 5 oyunun görmekteyiz. Bunun en temel sebebi ise, GTA Online platformunun oldukça ilgi görüyor olması. Çeşitli serverlar ile hala kullanıcıları üstüne çekmeyi başaran Rockstar Games, 10 yıl önce piyasaya sürdüğü oyunun dahi bu kadar hasılat yapmasından dolayı GTA 6’nın üstünde pek durmamıştı.

Özellikle 2018 yılında piyasaya sürülen, Rockstar Games’in en yüksek bütçeli oyunlarından biri olan RDR2, GTA VI’nın çıkmasını engelliyor diyebiliriz. Çünkü GTA VI bu yılarda piyasaya sürülseydi, en çok hasılat yapan iki oyun olan GTA V ve RDR 2’nin üstüne gölge düşürecekti. Bu yüzden Rockstar, yıllardır beklenen oyunu piyasaya sürmek için biraz daha bekledi. Sonunda Rockstar Games’ten önemli açıklamalar geldi. İşte detaylar.

GTA 6 Ne Zaman Çıkacak: İşte Tahminlerimiz!

GTA 6 Ne Zaman Çıkacak

Rockstar Games’in bu açıklamalarına göre, söz konusu oyunun 2023-2024 yıllarında piyasaya sürüleceğini söyleyebiliriz. Tabii ki bu yalnızca tahminden ibaret. Önümüzdeki aylarda yeni açıklamalar yapılacaktır.

Rockstar’ın resmi sitesinde yayınlanan açıklamada ‘’Amacımız, en iyisini sunmak, bu derece uzun süredir sizi bekletmemizin en temel sebebi, önceki işimizin üzerine koyarak bir proje üretmek. Sizlere GTA serisinin yeni oyunu üzerinde çalışmalara başladığımızı söylemekten gurur duyuyoruz.’’ Açıklamalarında bulundu.

Artık GTA 6’nın kesinlikle önümüzdeki yıllarda piyasaya sürüleceği söylentileri kesinleşmiş oldu. Tabii ki söz konusu oyunun geliştirme süreci, ne kadarlık bir dönem olacak henüz belli değil. Fakat ortaya çıkan söylentilere göre GTA VI, devasa bir harita ile kullanıcıların karşısına çıkacaktı. Daha da ayrıntılı olmasını beklediğimiz bu oyunun, geliştirme sürecinin, serinin önceki oyunlarından daha hızlı sürebileceğini söyleyebiliriz.

İlgili Haberler:

>> Epic Games Bedava Oyunu Bakın Hangisi Oldu: Değeri 77 TL’ydi

>> Windows 11 Güncellemesi Oyuncuları Sevinçten Havalara Uçuracak