Hackerlar Web Sitelerini Teker Teker Ele Geçiriyor: Çok Tehlikeliler

Bilgisayar korsanlarının yeni taktiği

Hackerlar web sitelerini ele geçirilebiliyor. Özellikle son dönemlerde web sitelerinden veri alıp satan çok fazla bilgisayar korsanı ortaya çıktı. Hadi gelin merak edilen detaylara birlikte bakalım.

Bilgisayar korsanları belirli miktarlar karşılığında verileri satışa sunuyor. İşte esas problem tam olarak burada başlıyor. Bilgisayarınıza erişmenizi bile engelleyen bilgisayar korsanları web sitelerini ele geçirdiğinde verileri kilitliyor veya satışa çıkarıyor. Bu durum kullanıcıların hayatını tehlikeye atıyor.

Yemeksepeti ile ilgili geçtiğimiz aylarda gerçekleşen hackleme olaylarını hatırlıyorsunuzdur. Bilgisayar korsanları bu kişilerin tüm bilgilerini internette paylaşmıştı. Sonuç olarak ortaya ilginç görüntüler çıktı. Mesela platforma kayıtlı olanların WhatsApp numaraları ele geçirildi ve onlara taciz içerikli mesajlar atıldı.

Hackerlar web sitelerini istila etti

Bilgisayar korsanlarının bugünlerde en fazla uğraştığı platformlar ise kurumsal şirketler oldu. Hatta bir fidye yazılım çetesi ilginç bir yöntem ile kurbanlarının bilgilerini ele geçirdi. Fidye vermeyenlerin tüm bilgileri paylaşıldı. Fakat burada esas önemli olan hackerların kullandığı yeni sistemde.

Hackerlar web sitelerini

Yeni bir video yazılım sistemi kullanan bilgisayar korsanları deyim yerindeyse ortalığı birbirine kattı. Saldırganlar bilgisayarda yer alan özel programları kullanarak web sitelerini hackledi. Bilgiler Tor pazar yerlerinde satılmakla tehdit ediliyor. Mesela bir Fransız dev şirketin tüm kullanıcı verileri ele geçirildi.

MalwareHunterTeam durumu fark etti

Dünyanın en büyük bilgisayar korsanı avcı grupları içerisinde yer alan MalwareHunterTeam devreye girdi. Yaptıkları saldırılar ile birlikte bu hacker grubu web sitesini ele geçirdi. Böylece 200 GB boyutunda veri bilgisayar korsanları tarafından elde edilmiş oldu.

Hackerlar tüm bu verileri satmakla tehdit ediyor. Bu tehditlerinde ne kadar ciddi oldukları ise henüz tam olarak bilinmiyor. Önümüzdeki aylarda buna benzer web sitesi saldırılarının çok daha fazla artış göstermesi bekleniyor. Konuyla ilgili gelişmeler geldikçe hızlı bir şekilde aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Tesla Aracı Hackerlar Tarafından Ele Geçirildi: Güvende Değiliz

>> ABD Rus Hackerlar Karşısında Ne Yapacağını Bilemiyor: VPN Sistemleri Bile Kullanıldı