Haftalık Akıllı Telefon Haberleri (11 Temmuz-18 Temmuz)

Akıllı Telefon Fiyatları

Bu hafta akıllı telefon sektöründe önemli gelişmelere şahit olduk. İşte haftalık akıllı telefon haberleri ve tüm gelişmeler.

Akıllı telefonlarda yeni bir çağın kapısındayız diyebiliriz. Çünkü son 5 yıl içerisinde üretilen akıllı telefonlar arasında çok büyük fark var. Söz konusu tasarımlar hala stabil kalmış değil. Hala her geçen gün daha farklı tasarımlar karşımıza çıkıyor. Son yıllarda bir hayli revaçta olan katlanabili­r akıllı telefonlar, sektöre yön verece­k gibi görünüyo­r. Katlanabili­r telefonların yanı sıra farklı konsept tasarımlar da karşımıza çıkıyo­r. Bunun yanı sıra geçtiğimiz hafta içerisinde çok sayıda akıllı telefon hakkında Akıllı gelişmeler, sızıntılar gerçekleşti. İşte bir hafta içerisinde karşımıza çıkan akıllı telefon haberleri.

Haftalık Akıllı Telefon Haberleri (11 Temmuz-18 Temmuz)

ZTE Blade V30 tanıtıldı: İşte uygun fiyatlı akıllı telefon!

uygun fiyatlı akıllı telefon

ZTE’nin Blade serisi, genellikle uygun fiyatlı modelleri ile karşımıza çıkıyor. Blade V30 modeli de aynı sınıfa sahip. Ortaya çıkan detayları incelediğimizde, ön panelde 6,67 inçlik bir ekran bizleri karşılıyor. Çözünürlük ise 720 x 1640 olarak karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda delikli ekran tasarımında bulunan bu kamera ise 16 MP değerinde bir lense sahip.

Poco F3 GT gümbür gümbür geliyor: İşte oyun canavarı!

Haftalık Akıllı Telefon Haberleri

Poco, geçtiğimiz haftalarda sosyal medya hesaplarından yeni bir video yayınladı. Yayınlanan videoda, F serisine ait yeni bir üyenin geleceği doğrulanıyor. Bu yeni üyenin Poco F3 GT modeli olacağı da kesinleşmiş durumda. Poco’nun açıklamalarına ve paylaştığı videoya göre yeni model, yakında tanıtılacak. Paylaşılan videoya baktığımızda ise yeni modelin oyun odaklı bir telefon olacağı belli oluyordu. Poco Hindistan Twitter hesabı sonunda bu dedikoduyu doğruladı.

Xiaomi tablet gün yüzüne çıktı: Bu model Türkiye’de yok satar!

Xiaomi tablet

11 inçlik bir ekran ile gelecek model 2.560 x 1.600 çözünürlüğüne sahip olacak. 120 Hz tazeleme oranı ile dikkat çeken model, 240 Hz dokunmatik örnekleme hızı ile geliyor. Yeni modelin yalnızca, iş ve eğitim alanında değil, oyun alanında da önemli işler çıkartabileceğini söylemiştik. Ortaya çıkan bilgileri incelediğimizde yeni tabletin MediaTek tarafından geliştirilen Dimensity 1200 işlemcisinden güç alacağını görüyoruz. Söz konusu yonga setinin, bir tablete göre üstün özelliklere sahip bir işlemci olduğunu söyleyebiliriz

ZTE Axon 30 modeli, kusursuz ekranıyla kanlı canlı görüntülendi!

Haftalık Akıllı Telefon Haberleri

ZTE Axon 30 modeli, serinin bir önceki modeli olan Axon 20 gibi ekran altı kamera teknolojisine sahip olacak. Fakat yeni modelde, serinin bir önceki modelinde ortaya çıkan kamera izi sorunun kaldırılması bekleniyor. Eğer bu sorun kaldırılırsa önümüzdeki yıllarda yeni nesil telefonların neredeyse hepsinde ekran altı kamera teknolojisini görmemiz oldukça muhtemel.

Huawei 90W ultra hızlı şarj sistemi üzerinde çalışıyor!

Huawei 90W şarj

Çin sosyal medya platformu ve Weibo’da Digital Chat Station kaynağına göre Huawei 90W gücünde kablolu bir şarj özelliği üzerinde çalışıyor. Huawei’nin hızlı şarj konusunda geçmişini incelediğimizde Mate 40 serisinde kullandığı 66W şarj ile en yüksek şarjına ulaştığını söyleyebiliriz. Fakat iddialara göre söz konusu marka bir sonraki amiral gemisi serisinde bu hızı 90W gücüne çıkarabilir.

Haftalık akıllı telefon haberleri, geçtiğimiz haftadan daha yoğundu. Önümüzdeki haftalarda sektörde karşımıza çıkan haberlerden haberdar olmak için beklemede kalın.

İlgili Haberler

>> Haftalık Akıllı Telefon Haberleri (28 Haziran-5 Temmuz)