Kripto Para Piyasalarında Haftanın Önemli Gelişmeleri (16 – 23 Ocak)

Bitcoin fiyat tahminleri

Kripto para piyasalarında haftanın en önemli gelişmelerini sıraladık. Bu hafta diğerleri ile kıyaslandığında oldukça hareketli geçti. İşte konuyla alakalı merak edilen bütün ayrıntılar.

2022 yılı dijital varlıklar için pek olumlu geçmiyor. Genel olarak bakıldığında sert bir düşüş yaşandığını söyleyebiliriz. Borsalarda ortaya çıkan bazı haberler yatırımcıları satışa yönlendiriyor. Hem ABD hem de diğer ülkelerden gelen haberler pek olumlu değil.

Kripto para piyasalarında haftanın önemli haberleri

Kripto para dünyasında bu haftanın ilk önemli haberi Rain platformu ile ilgiliydi. Bu kripto para borsası 110 milyon dolarlık yatırım topladı. Türkiye’de de hizmet veren bu borsa istihdam artışı, teknolojik altyapı iyileştirmeleri ve yasal lisanslar gibi alanlarda bu yatırımları kullanacak.

Kripto para piyasalarında haftanın

Bu haftanın bir diğer önemli haberi ise tether ile ilgiliydi. Bildiğiniz üzere Türk lirası dijital varlık olarak piyasaya sunuldu. Dijital Türk Lirası tether karşısında en fazla işlem gören resmi para birimi olarak karşımıza çıktı. Açıkçası kimse böyle bir gelişme beklemiyordu. Gündelik hayatta yaşanan dövize kaçış hareketi dijital alanda da kendisini gösterdi.

Kripto borsalarına siber saldırılar ve ABD Merkez Bankası

Kripto para borsalarına ne yazık ki bu aralar siber saldırılar gerçekleştiriliyor. Dünyanın en popüler kripto para platformları içerisinde yer alan Crypto.com geçtiğimiz günlerde hackerlar tarafından saldırıya uğradı. Yaşanan saldırılarda milyonlarca dolarlık kripto para çalındığı ifade edildi.

Neyseki yaşanan saldırıların hemen ardından kripto para borsası ödemeleri gerçekleştirdi. Böylece güvenilir bir borsa olduğunu kanıtlamış oldu. Bu haftanın en önemli bir diğer haberi ise ABD Merkez Bankası tarafından yapılan açıklamalardı. Dijital para raporuna baktığımızda özellikle dijital doların avantaj ve dezavantajları vurgulandı.

Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimlerinde yaşanan düşüşler ile birlikte bu haberler daha fazla önemli hale geldi. Konu ile ilgili gelişmeler geldikçe aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Bu yazımızda Binance Referans Programı ve nasıl çalıştığı hakkında bilmeniz gereken her şeyi ele aldık.

>> Binance TR Bugün Neden Açılmıyordu? Neler Açıklandı, Son Durum Nedir?