Haftalık Akıllı Telefon Haberleri (24 Ocak 2022-31 Ocak 2022)

Haftalık Akıllı Telefon Haberleri

Bu hafta akıllı telefon sektöründe önemli gelişmelere şahit olduk. İşte haftalık akıllı telefon haberleri ve tüm gelişmeler.

.

Akıllı telefonlarda yeni bir çağın kapısındayız diyebiliriz. Çünkü son 5 yıl içerisinde üretilen akıllı telefonlar arasında çok büyük fark var. Söz konusu tasarımlar hala stabil kalmış değil. Hala her geçen gün daha farklı tasarımlar karşımıza çıkıyor. Son yıllarda bir hayli revaçta olan katlanabili­r akıllı telefonlar, sektöre yön verece­k gibi görünüyo­r. Katlanabili­r telefonların yanı sıra farklı konsept tasarımlar da karşımıza çıkıyo­r. Bunun yanı sıra geçtiğimiz hafta içerisinde çok sayıda akıllı telefon hakkında Akıllı gelişmeler, sızıntılar gerçekleşti. İşte bir hafta içerisinde karşımıza çıkan akıllı telefon haberleri.

Haftalık Akıllı Telefon Haberleri (24 Ocak 2022-31 Ocak 2022)

iPhone 14 Pro Böyle Görünebilir: İlginç Ekran Tasarımı!

iPhone 14 Pro

Yıllardır farklı Android modeller, tam ekranı sağlamak adına sürekli farklı tasarımlar ile karşımıza çıkmaya devam ederken, her sene piyasaya sürülen iPhone modellerinde çentikli ekran tasarımının devam ettiğini görmekteydik. Çoğu iPhone kullanıcısı yıllardır devam eden çentikli ekran tasarımı anlayışını bir türlü bırakmadı. Fakat ortaya çıkan sızıntıları incelediğimizde, yeni iPhone modellerinin, özellikle iPhone 14 Pro modelinin, farklı bir ekran tasarımı ile karşımıza çıkacağı belli oldu.

Samsung Galaxy S22 Serisi Tanıtım Tarihi Belli Oldu: Sektörün Kralı Geliyor!

Galaxy S22 Ultra

Ortaya çıkan bilgilere göre Samsung’un Galaxy Unpacked etkinliği 9 Şubat 2022 tarihinde gerçekleşecek. Söz konusu etkinlikte birçok modelin tanıtılması bekleniyor. Fakat etkinlikte en çok beklenen model, Samsung Galaxy S22 serisi. Yeni işlemci ve birçok teknoloji ile kullanıcıları heyecanlandıran amiral gemisi serisi, yakında kullanıcıların beğenisine sunulacak. Ayrıca etkinlikten haftalar sonra ise yeni modellerin Türkiye’ye de gelmesi bekleniyor. Tanıtıma henüz haftalar olmasına rağmen Galaxy S22 modeli hakkında da ortaya çıkan detayları mevcut.

Xiaomi Katlanabilir Telefonu Mix Fold 2 Sızıntılarla Gündemde!

Mix Fold 2

Genel olarak tasarım detaylarını incelediğimizde, serinin önceki modeli Mi Mix Fold’a oldukça benzediğini görmekteyiz. Zaten bu forma sahip modeller, genellikle normal ekran boyutuna sahip bir akıllı telefonu daha büyük ekranlı bir hale getirmeyi amaçlıyor. Xiaomi’nin Mix Fold 2 modeli, ekran tarafında 120 Hz tazeleme oranına sahip bir panel ile kullanıcıları karşılayacak. Aynı zamanda iç kısımdaki ekranın 8 inç büyüklüğünde olması bekleniyor.

Vivo Y75 5G duyuruldu: Bu fiyata bu kamera!

Haftalık Akıllı Telefon Haberleri

Yeni modelin ilk olarak tasarım detaylarını incelediğimizde arka tarafında mavi ve turuncu renk geçişlerinin yer aldığını görmekteyiz. Ayrıca arka tarafında da ikili kamera kurulumu bizleri karşılıyor. Bu kameraların 50 MP ana kamera 2 MP makro kamera ve 2 MP derinlik kamerası olarak sıralanması bekleniyor. Ön tarafını incelediğimizde ise damla çentikli bir ekran tasarımı bizleri karşılıyor. Bu ekran tasarımı 6.58 inç büyüklüğe sahip bir panele sahip olacak modelin, benzer fiyata sahip modellere göre kullanılabilir olduğunu söyleyebiliriz.

İlgili Haberler

>> Xiaomi 11T 256 GB İnceleme. Xiaomi’nin Yeni Amiral Gemisi Hakkında Tüm Detaylar Bu Videoda!

>> Samsung Galaxy S22 Serisi Şarj Hızı İle Hayal Kırıklığı Yarattı!

. . . . .