Volkswagen Elektrikli Otomobil Fiyatlarında Düşüş Sağlayabilir

Volkswagen elektrikli otomobil fiyatları

Volkswagen elektrikli otomobil fiyatları ile ilgili düşüş sağlama ihtimaline sahip. Dünyanın en büyük otomotiv devleri içerisinde yer alan Volkswagen batarya üretimi için yeni bir girişim başlatıyor.

Elektrikli otomobillere geçiş her geçen yıl daha fazla artış gösteriyor. Dev otomotiv markalarının büyük bir dönüşüm yarattığını görüyoruz. Sektörün önemli oyuncuları içerisinde yer alan Volkswagen ise batarya yatırımları ile ön plana çıkıyor. Böylece genel olarak elektrikli araç fiyatlarında düşüş yaratabilir.

Küresel çapta otomotiv devleri elektrikli çözümlere yönelmeye gayret gösteriyor. Bu alanda Avrupa Birliği ve küresel çapta büyük bir baskı olduğunu görüyoruz. Elektrikli araç aküleri inşa etmek için Volkswagen grubu en büyük yatırımlarından bir tanesini yapıyor.

Volkswagen elektrikli otomobil piyasasında fark yaratmak istiyor

Konuyla ilgili ortaya çıkan son detaylara göre Volkswagen 20,38 milyar dolar değerinde bir yatırım gerçekleştirecek. PowerCo ismindeki yan kuruluş ile birlikte artık batarya üretimi çok daha kolaylaşıyor. Yeni teknolojileri araştıracak olan bu şirket aynı zamanda hammadde madenciliğine özen gösterecek.

Volkswagen elektrikli otomobil fiyatları

Volkswagen elektrikli otomobil bataryalarını mümkün olduğunca uygun bir fiyata düşürmeye gayret gösteriyor. Böylece elektrikli otomobil almak isteyenler çok daha az bir para ödeyecek. Bu durum hem şirketin itibarını hem de sektöre olan yönelimi artıracak.

Batarya üreten fabrika sayısı arttırılmak isteniyor

Bu alanda batarya üreten fabrika sayısının önemli ölçüde arttırılması isteniyor. Birçok ülkede yatırımlar yapan Volkswagen daha şimdiden çok ciddi ilerleme kaydetti. Bu tür batarya fabrikaları aynı zamanda araştırma ve geliştirme faaliyetleri de yürütüyor.

Tesla başta olmak üzere dünyanın tüm elektrikli otomobil üreticileri şu sıralar batarya konusunda büyük hassasiyete sahip. Fiyatların düşmesi için mutlaka bataryaların çok daha ucuza üretilmesi gerekiyor. Araştırma ve geliştirme faaliyetleri ise bu noktada çok büyük öneme sahip. Konu ile ilgili gelişmeler geldikçe hızlı bir şekilde aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Volkswagen’in Tosbağa Minibüsü Elektrikli Microbus Olarak Geri Dönüyor!

>> Elektrikli Otomobillerde Volkswagen Rüzgarı Esecek: Menzil Hızı Artırılıyor