Redmi Note 12 5G Türkiye Yolcusu: Uygun Fiyatlı 5G Telefon!

Redmi Note 12 5G

Redmi Note 12 5G modeli ilk olarak Hindistan’da piyasaya sürülüyor. İşte ülkemizde de satışa sunulması beklenen yeni model hakkında tüm detaylar.

Ülkemizde uygun fiyatlı akıllı telefonlar, sıklıkla tercih ediliyor. Genellikle Redmi Note serisi modelleri, de fiyat performans odaklı uygun fiyatlı akıllı telefonlara en büyük örneklerden biri. Çünkü hem işlemci, kamera gibi konularda, rakiplerine meydan okuyacak özellikler ile karşımıza çıkarken, hem de bu özellikleri piyasadaki benzer özelliklere sahip modellere göre daha ucuza satışa sunuyor.

İlk olarak yalnızca Çin’de tanıtılan akıllı telefon serisinin bir hayli ilgi gördüğünü söyleyebiliriz. Özellikle serinin Pro+ modeli, amiral gemisi akıllı telefonlara kafa tutacak nitelikte özellikler ile geliyor. Serinin ne zaman Türkiye’ye tanıtılacağına dair herhangi bir sızıntı bulunmuyordu. Fakat yakın zamanda Hindistan’a giriş yapacağının haberi, Türkiye hayranlarını umutlandırdı. İşte Hindistan’da piyasaya sürülen yeni modelin fiyatı ve sundukları.

Redmi Note 12 5G Türkiye Yolcusu: Uygun Fiyatlı 5G Telefon!

Redmi Note 12 5G serisinin Ekim ayında piyasaya sürülen Çin’deki varyantı ile aynı özelliklere sahip olması bekleniyor. Yani söz konusu seride üç farklı model karşımıza çıkacak. Bu modeller, Redmi Note 12, 12 Pro ve 12 Pro+ modelleri olacak. Eğer yeni modeller Türkiye2ye de gelirse, uygun fiyatlı 5G telefon modelleri arasında yer alacaktır.

Redmi Note 12

Redmi Note 12 5G serisi ile iPhone 14 kullanıcıların dahi kıskanacağı o dev özellik ise 120W hızlı şarj desteği. Henüz amiral gemisi modellerde dahi böylesine hızlı şarj teknolojileri kullanılmazken, Xiaomi’nin uygun fiyatlı akıllı telefon serisinde 120W hızlı şarj desteği ile sevenlerinin karşısına çıkması, tercih edilmesindeki en büyük etken olacaktır.

Aynı zamanda söz konusu serinin Türkiye fiyatlarını tahmin edecek olursak, dudak uçuklatıcı fiyat etiketlerinin bizleri karşılayacağını tahmin ediyoruz. Serinin önceki modelleri tanıtıldığı dönemlerde, dolar kuru bir hayli düşüktü. Fakat son zamanlarda dolar kuru ve vergiler yükseldiği için, serinin en uygun fiyatlı modelinde bile 15.000 TL’lik fiyat etiketi olmasını tahmin ediyoruz. Yeni serinin Türkiye ihtimali önümüzdeki haftalarda belli olacakıtr.

İlgili Haberler

>> Honor 80 GT Tanıtım Tarihi Belli Oldu: Türkiye’ye Gelebilir!