Haftalık Telefon Haberleri (1 Kasım 2022-7 Kasım 2022)

Haftalık Telefon Haberleri

Haftalık telefon haberleri yazımızda, bu hafta yeni gelişmelere şahit olduk. İşte son günlerde güncemde olan gelişmeler.

Akıllı telefonlarda yeni bir çağın kapısındayız diyebiliriz. Çünkü son 5 yıl içerisinde üretilen akıllı telefonlar arasında çok büyük fark var. Söz konusu tasarımlar hala stabil kalmış değil. Hala her geçen gün daha farklı tasarımlar karşımıza çıkıyor. Son yıllarda bir hayli revaçta olan katlanabili­r akıllı telefonlar, sektöre yön verece­k gibi görünüyo­r. Katlanabili­r telefonların yanı sıra farklı konsept tasarımlar da karşımıza çıkıyo­r. Bunun yanı sıra geçtiğimiz hafta içerisinde çok sayıda akıllı telefon hakkında Akıllı gelişmeler, sızıntılar gerçekleşti. İşte bir hafta içerisinde karşımıza çıkan haftalık telefon haberleri.

Haftalık Telefon Haberleri (1 Kasım 2022-7 Kasım 2022)

Vivo X90 Pro+ Rakiplerine Kafa Tutacak!

vivo X90

Seriye ait Vivo X90, X90 Pro ve X90 Pro Plus modelleri tanıtılacak. İddialara göre serinin en güçlü modeli Pro+ versiyonu Snapdragon 8 Gen 2 yongası ile gelecek. Söz konusu modelin, 8 Gen 2 işlemcisine sahip ilk modellerden biri olması bekleniyor. Düz X90 modelinde ise MediaTek tarafından geliştirilen Dimensity 9200 yongası bizleri karşılayacak. Ayrıca seriye ait tüm modellerde 120W hızlı şarj desteği bulunacağı iddia edilmişti Bu sayede 5 dakika gibi kısa sürede edilen şarj ile tüm gün rahatlıkla idare edilebileceği düşünülüyor.. Aynı zamanda 20 dakika gibi bir sürede tam şarja ulaşması bekleniyor.

Realme 10 Pro+ 12 GB RAM İle Yargı Dağıtacak!

Realme 10 Pro+

Realme 10 serisinin önümüzdeki günlerde tanıtılacağını biliyoruz. Tanıtıma günler kala serinin en güçlü modeli Realme 10 Pro+ hakkında yeni detaylar ortaya çıktı. İddialara göre Realme 10 Pro+ modeli MediaTek imzası taşıyan Dimensity 1080 yonga setine sahip olacak. Yonga seti, Realme 9 Pro telefonda kullanılan Dimensity 920 yongsının daha da geliştirilmiş versiyonu olarak karşımıza çıkıyor. Bu yüzden performans alanında daha da gelişmiş bir Realme modelinin piyasaya sürüleceği biliniyor.

Samsung Galaxy S23 Serisi Exynos’a Veda Ediyor!

Galaxy S23 Ultra

Bu haberimizde sizler için söz konusu model hakkında aylardır çıkan sızıntıları derleyip yorumlayacağız. Bunula beraber yakın zamanda sızdırılan bilgileri de paylaşacağız. Geçtiğimiz günlerde seriye ait bazı modeller Geekbench platformunda görülmüştü. Görülen modellerin Qualcomm imzalı Snapdragon 8 Gen 2 yongasına sahip olduğunu görmüştük. Bildiğiniz üzere Samsung, bazı pazarlarda S serisi modellerinin Qualcomm işlemcili versiyonları ile karşımıza çıkarken, bazı pazarlarda ise Exynos modelleri ile geliyordu. Hatta ülkemizde satışa sunulan modellerde Exynos yonga seti kullanılıyordu.

 

Oppo A98 Kavisli Ekranıyla Görüldü: Orta Segmentte Yeni Kral!

Oppo A98

Cihazın ilk olarak tasarım ayrıntıları incelediğimiz de delikli ekran tasarımında konumlandırılmış kavisli bir panel yer alıyor. Bu kavisli panelin teknik özellikleri hakkında da ortaya çıkan detaylar mevcut. 2412 x 1080 piksel çözünürlüğüne sahip olacak yeni modelin 6.7 inçlik bir boyuta sahip olacağı da biliyor. Aynı zamanda söz konusu modelin 120 Hz tazeleme oranına sahip bir panel ile geleceğine dair de sızıntılar mevcut. Bununla beraber Oppo A98 modelinin kullanacağı işlemci de ortaya çıkmış durumda.

Xiaomi 12S Ultra Konsept Görüntüleri Ortaya Çıktı: Bir Leica Harikası!

Xiaomi, 12S Ultra tabanlı konsept cihazının satışa sunulup sunulmayacağı hakkında henüz ortaya çıkan bir detay bulunmuyor. Fakat daha önce piyasada benzeri görülmemiş bir kullanıma sahip olduğu için piyasaya sürülme ihtimaline yüksek gözüyle bakılıyor. Yakında tanıtılması beklenen Xiaomi 13 Pro‘nun da 1 inçlik bir sensöre sahip olduğu söyleniyor.

iPhone SE 4 OLED Panel İle Geliyor: Çok Sevilecek!

iPhone SE 4

Geçtiğimiz günlerde yeni modelin tasarımına ilişkin bazı sızıntılara şahit olmuştuk. Sonunda teknik taraftan da yeni ayrıntılar ortaya çıktı. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz yıllarda tanıtılan tüm iPhone SE modellerinde LCD panel kullanılıyordu. Bu durum her ne kadar maliyeti düşürse de kullanım tarafında kullanıcıların beklentilerini karşılamayabiliyordu. Fakat iPhone SE 4 modeli ile birlikte artık LCD yerine OLED paneller tercih edilecek. Bu sayede özellikle ekran kalitesi tarafında iPhone SE 4 modelinin kullanıcıları tatmin etmesi bekleniyor.

İlgili Haberler

>> Vivo X90 Pro+ Rakiplerine Kafa Tutacak!