Hızlı ve Öfkeli 9‘Dan Önce Eski Seriler Tekrar Gösterime Giriyor, Peki Neden?

Hızlı ve Öfkeli 9

Hızlı ve Öfkeli 9 hayranları için güzel bir haber geldi. En azından, Amerika’daki milyonlarca hayran için güzel bir haber olduğunu söyleyebiliriz.

Hızlı ve Öfkeli 9’un çıkışı heyecanla bekleniyor. Eğer pandemi olmasaydı, bu filmi çoktan izlemiş olacaktık. Fakat salgın sebebiyle defalarca erteleme yaşandı ve hâlâ izleyemedik. Nihayet gösterim tarihine az bir süre kala da önceki filmlerin sinemalarda ücretsiz olarak gösterime sokulması kararlaştırıldı.

“Fast Fridays” başlığı altında, F9’dan önce yayınlanan 8 filmin de ücretsiz olarak sinemalarda gösterime sokulmasına karar verildi. Yani bu filmleri daha önce sinema salonlarında izleme şansına erişemeyenler, artık erişebilecek ve bunu ücretsiz olarak yapabilecek.

Hızlı ve Öfkeli serisinin ilk 8 filminin ücretsiz gösterimi için belirlenen ücretsiz gösterim takvimi şöyle:

30 Nisan Cuma – The Fast and the Furious
7 Mayıs Cuma – 2 Fast 2 Furious
14 Mayıs Cuma – The Fast and the Furious: Tokyo Drift
21 Mayıs Cuma – Fast & Furious
28 Mayıs Cuma – Fast Five
4 Haziran Cuma – Fast & Furious 6
11 Haziran Cuma – Furious 7
18 Haziran Cuma – The Fate of the Furious

Bu filmler, AMC, Regal ve Cinemark gibi zincir kurumlar da dahil olmak üzere, Amerika çapındaki 500 sinemada gösterimde olacak.

Hızlı ve Öfkeli 9‘dan önce eski seriler tekrar gösterime giriyor, Peki Neden?

Ve nihayet 25 Haziran Cuma itibarıyla da Hızlı ve Öfkeli 9, yani F9 vizyonda olacak

F9, Justin Lin tarafından yönetildi. Başrolde bir kez daha Vin Diesel’ı izleyeceğiz ve onun yanında Tyrese Gibson, Michelle Rodrigez, John Cena ve Charlize Theron gibi bilinen isimler de var.

200 milyon doların üzerinde çekim bütçesi olan film, tahmin edeceğiniz üzere serinin son filmi de değil. Yakın zamanda gelen bilgilerde, serinin tamamlanması için en az iki filmin daha geleceğinden söz ediliyordu. Tabii bu, “ana seri” için geçerli. Bunun dışında yan filmler ve hatta serinin en baştan başlatılması gibi planlar da var. Sizin anlayacağınız, FF serisi kolay kolay bitmeyecek.

Hızlı ve Öfkeli serisinin şimdiye kadar dünya çapında yaklaşık 6 milyar dolarlık gişe geliri elde ettiğini belirtelim. Tabii ki bu rakama DVD ve Blu-Ray satışlarıyla dijital gösterimlerden elde edilen gelirler dahil değil. Hal böyle olunca bu serinin kolay kolay bitirilmek istenmemesi de normal.

>> Sosyal Medya Doğruları Söylüyor Mu? Bilgi Kirliliğini Önlemek Mümkün