Hogwarts Legacy İnceleme Puanları Geldi

Merakla beklenen oyunlardan Hogwarts Legacy’nin ilk inceleme notları geldi. Aksiyon RPG türündeki yapım, bizi J.K. Rowling’in büyülü dünyasına davet ediyor ve kendi maceramızı yaşamamıza imkân sunuyor. İşte Hogwarts Legacy inceleme puanları.

Hogwarts Legacy inceleme puanları gelmeye başladı. Avalanche Software tarafından geliştirilen ve dağıtımcılığını Warner Bros.’un üstlendiği oyun, ilk puanlar itibarıyla sevilmişe beziyor.

Hogwarts Legacy inceleme puanları

Vgames – 100
PlayStation Universe – 95
AusGamers – 91
IGN – 90
Screen Rant – 90
Jeuxvideo.com – 90
Gamereactor UK – 80
GameStar – 78
Guardian – 60

Oyunun Metacritic’teki PlayStation 5 puan ortalaması 85. Xbox Series X inceleme puan ortalaması 89. PC inceleme puan ortalaması da 82.

Hogwarts Legacy, kaç saatlik oyun süresi sunuyor?

Oyunu ana hatlarıyla bitirmek ve final videosuna erişmek için en az 35 saatlik süreç şart. Tabii bunun haricinde, yapımda pek çok yan görev mevcut. İsterseniz devasa tasarlanmış oyun dünyasında gezintiye çıkabilecek ve keşif yapabileceksiniz. Bu unsurları da eklediğimizde, bu sefer oyun süresi ciddi miktarda artacak. Bazı sızıntı bilgilerde, oyunu %100 tüm detaylarla tamamlayabilmek için en az 75 saate ihtiyacınız olduğu aktarılıyor.

Hogwarts Legacy İnceleme Puanları Geldi

Oyundaki hikâye, kitaplarda bahsedilen hikâye ile bire bir aynı mı? Harry Potter ve diğer popüler karakterleri görebilecek miyiz?

Oyun, kitaplarda ve filmlerde bahsedilen hikâyelerin direkt bir adaptasyonu değil. Tabii ki orijinal hikâyeden detaylar barındırıyor, ama bunun yanında yepyeni bir deneyim sunma amacı var. Oyunda, kendimize özel bir karakter hazırlayarak maceraya atılacağız ve bir nevi bu büyülü evrende kendi hikâyemizi ortaya çıkaracağız.

Yapım, 1800’lü yıllarda geciyor. Dolayısıyla Harry, Ron ya da Voldemort gibi karakterler olmayacak. Ve evet, hangi binaya mensup olacağımızı seçebileceğiz. Gryffindor, Slytherin, Hufflepuff ya da Ravenclaw.

Multiplayer oyun modunun bulunmadığını da ekleyelim.

Oyunda, Quidditch maçları yapabilecek miyiz?

Maalesef hayır, yapamayacağız. Bu, aslında pek çok hayranı üzen bir detay oldu. Öte yandan, Quidditch odaklı olarak yıllar evvel bir Harry Potter oyunu hazırlanmıştı; Harry Potter: Quidditch World Cup (2003).

Evet, Hogwarts Legacy inceleme puanları genellikle güzel görünüyor. Demek ki ilk etap itibarıyla beğenilmiş bir oyun bu. Oyun, PC ve yeni nesil konsollar için 10 Şubat itibarıyla raflarda yerini alacak.

İlgili Haberler

>> Hogwarts Legacy Hakkında Merak Edilenler ve Cevapları