Honor 80 Pro 160 MP’lik Devasa Kamera İle Gündemde!

Honor 80 Pro

Honor 80 Pro modelinin 160 MP’lilk devasa bir kamera ile geleceğine dair sızıntılar ortaya çıktı. İşte ülkemizde de satışa sunulması beklenen güçlü model hakkında ortaya çıkan tüm detaylar.

Honor’un her bütçeden akıllı telefonları ile karşımıza çıktığını biliyoruz. Fakat genel olarak söz konusu markanın ilki gören modellerine baktığımızda, genellikle orta segmentin üst basamaklarına hitap eden performans odaklı modeller olduğunu görüyoruz. Özellikle Huawei ile bağlantılarını kopardıktan sonra muhteşem bir ivme yakalayan Honor’un, Honor 70 serisi ile bu ivmesine güç kattığını söyleyebiliriz. Henüz aylar önce tanıtılan Honor 70 serisinin halefi yolda. Honor tarafından ilk görselleri paylaşılan model, kullanıcıları heyecanlandırdı.

Geçtiğimiz günlerde Honor 80 Pro modelinin 200 MP’lik sensör ile geleceğine dair birçok sızıntı ortaya çıkmıştı. Artık çoğu kullanıcı, söz konusu modelin 200 MP kamera ile geleceğine emindi. Fakat yeni bir sızıntı, söz konusu modelin 160 MP’lik kamera ile geleceğini iddia ediyor.

Honor 80 Pro 160 MP’lik Devasa Kamera İle Gündemde!

Honor 80 Pro

Söz konusu modelin kamera testine ilişkin de paylaşılan detaylar mevcut. Honor 80 Pro modeline ait olduğu iddia edilen kamera testini incelediğimizde, 4592×10944 piksel çözünürlüğü ile gelen 60 MB’lık yer kapladığı iddia edilen bir görsel paylaşıldı. Bu görseli incelediğimize, ilk fotoğrafta yer alan binanın, çok uzakta gözüktüğünü ve hiçbir ayrıntısına erişimin mümkün olmadığını görüyoruz. Fakat fotoğrafın yakınlaştırılmış haline baktığımızda, binaya dair her şeyin ayrıntılı bir şekilde belli olduğunu ve üzerinde yazının dahi okunduğunu görüyoruz.

Honor 80 Pro

Tabii ki bu özelliğin normal hayatta ne sıklıkla kullanılacağı tartışılır. Fakat 160 MP kameraya sahip Honor 80 Pro modelinin, kamera çözünürlüğü konusunda rakiplerinden önde olacağını söyleyebiliriz.

23 Kasım tarihinde tanıtılması beklenen yeni seri ile birlikte 3 model tanıtılacağını biliyoruz. Bununla beraber söz konusu modellerin ülkemize de geleceğine kesin gözüyle bakılıyor. Fakat serinin önceki modellerinde, global lansman gerçekleştikten aylar sonra Türkiye ihtimali kesinleşmişti. muhtemelen Honor 80 serisinin Türkiye ihtimalinin kesinleşmesi 4-5 ayı bulacaktır. Önümüzdeki günlerde yeni modeller hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Snapdragon 8 Gen 2 Tanıtıldı: Açılın Piyasanın Lideri Geliyor!