Honor 80 GT İnanılmaz Tasarımı İle Sızdırıldı!

Honor çip tasarım

Honor 80 GT sızdırıldı. İşte önümüzdeki haftalarda Çin’de tanıtılacak, ülkemize de giriş yapması beklenen yeni model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Cihazın ilk olarak tasarım ayrıntılarını incelediğimiz zaman ön panelinde delikli ekran tasarımının karşımıza çıkması bekleniyor. Aynı zamanda bu tasarımda tek bir ön kamera yer alacak. Fakat bu kameranın çözünürlüğü hakkında henüz ortaya çıkan bir detay bulunmuyor. Bununla beraber OLED panel, renk doğruluğu konusunda kullanıcılara önemli avantajlar sunacak. 120 Hz tazeleme oranına sahip olacağını da belirtelim. Arka panelinin tasarımına baktığımızda ise dikdörtgen içerisine yerleştirilmiş dikey konumlandırılmış üçlü kamera kurulumunun karşımıza çıktığını görmekteyiz. Bu kameralardan yalnızca ana kameranın teknik özelliği ortaya çıkmış durumda.

Honor 80 GT İnanılmaz Tasarımı İle Sızdırıldı!

İddialara göre Honor 80 GT modeli Honor 70 serisinde de görmeye alışık olduğumuz 54 MP ana kamera ile gelecek Diğer kameralarında ise yine Sony’nin IMX800 lensi yer alacak. Fakat diğer iki arka kamera hakkında henüz bir detay bulunmadığını belirtelim. Teknik tarafa baktığımızda ise Qualcomm imzası taşıyan Snapdragon 8 + Gen 1 yonga seti yer alacak.

Bu yonga setinin şu anda piyasadaki en güçlü işlemciler arasında yer aldığını söyleyebiliriz. Bu yüzden Honor 80 GT modeli hem oyun tarafında hem de çoklu işlemler konusunda beklentileri sonuna kadar karşılayacak bir telefon olarak karşımıza çıkıyor. Çünkü 16 GB RAM ve 256 GB’lık dahili depolama alanı ile gelecek bu yüzden RAM tarafında herhangi bir sıkıntı yaşanmayacağını söyleyebiliriz.

Honor 80 GT

Honor’un son zamanlarda ülkemizde satışa sunduğu akıllı telefonların bir hayli ilgi gördüğünü biliyoruz. Bu yüzden ilk olarak önümüzdeki hafta içinde tanıtılması beklenen modelin aylar sonra ülkemize de giriş yapacağına dair iddialar mevcut. Önümüzdeki günlerde bu iddiaların akıbeti hakkında da detaylar ortaya çıkacaktır. Fiyat tarafına baktığımızda ise 429 dolarlık bir fiyat etiketi karşımıza çıkıyor.

Bu fiyatı TL cinsinden değerlendirdiğimizde ise yeni modelin ortalama olarak 8.000₺ gibi bir fiyata sahip olacağını söyleyebiliriz. Fakat bu fiyata vergileri de eklediğimiz zaman ortalama olarak 13.000-14.000₺’lik bir fiyatın bizleri karşılaması bekleniyor. Önümüzdeki günlerde yeni modelin Türkiye ihtimali üzerine sızıntılardan haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Honor X5 Piyasaya Sürüldü Bedavadan Biraz Pahalı!