Honor Magic 3 Gelecek Ay Tanıtılacak: Snapdragon 888 Plus ve Fazlası

Huawei’den ayrılan Honor merakla beklenen Magic 3 telefonunu gelecek ay tanıtacak. Özellikle bu modelin en üst seviye donanımlarla karşımıza çıkmasını bekliyoruz. İşte merak edilen modelin detayları…

Honor 50 modelinin tanıtımının ardından Çinli firma ürün atağına devam ediyor. Özetle firma artık yeni Magic serisi modellerini tanıtmaya hazır. Ayrıca Honor 50 çoğunlukla orta sınıfı hedeflerken Magic 3 ise amiral gemisi niteliğine sahip. Daha önceki söylentiler firmanın bu modelini Ağustos’ta tanıtacağını söylüyordu. Şimdi ise bu söylentilerin doğru olduğunu firma onayladı ve tarih verdi.

Firma içinde bulunduğumuz hafta yayınladığı bir bültenle global tanıtım etkinliği için kesin bir tarih verdi. Davetiyeye göre Çinli firma Honor Magic 3 modelini tanıtacağı etkinliği 12 Ağustos’ta yapacak. Merakla beklenen telefonun tanıtım saati Türkiye saatiyle sabah 7:30 olarak açıklandı. Etkinliği Honor’ın global internet sitesinden ya da popüler video sitelerinden izlemek mümkün olacak. Davetiyeye bakılırsa telefonun dev kamera sensörü için şimdiden bir müjde verildiğini görüyoruz. Lakin bu davetiye ürün hakkında bunun dışında önemli bir detay içermiyor.

Honor 50 tanıtım tarihi

Peki Honor Magic 3 konusunda bizi neler bekliyor?

Honor daha önce Magic 3 serisinin Qualcomm Snapdragon 888 Plus işlemcisiyle geleceğini doğrulamıştı. Bu işlemci temelde 888 modelinin daha yüksek bir frekansla çalışan versiyonu. ARM Cortext-X1’e dayanan Kyro 680 Prime çekirdeği 2.995 GHz hızında çalışıyor. Diğer çekirdekler ise 3 tane ARM Cortex A78 ve 4 tane Cortex A55 temelli tasarruflu olanlar. Sırasıyla bu çekirdekler 2.4 GHz ve 1.8 GHz hızlarında çalışıyor. Sonuçta bu işlemci geçen senenin Snapdragon 865 Plus modeline göre %15 güç artışına imkan veriyor.

Telefon hakkındaki dedikodulara dönecek olursak Magic 3, “Elizabeth” kod adıyla geliştirildi. Beklentiler bu telefonun 6,76 inch bir OLED ekranla geleceği şeklinde. İki adet deliğin yer alacağı ekranın çözünürlüğü ise  2772 x 1344 QHD+. Ne var ki bu ekranın tazeleme hızı hakkında bir bilgi bulunmuyor. Ayrıca kamera donanımı ve batarya kapasitesi hakkında da bir detay çıkmadı. Yalnızca cihazın 66 ve 100W kablolu şarj ve 50W kablosuz şarj hızına imkan vereceği sanılıyor.

Diğer haberler:

>>Samsung Galaxy Z Flip 3, teknik özellikleri sızdırıldı: Canavar geliyor!

>>Instagram Şifre Konusunda Yeni Güvenlik Doğrulama Aracı Aldı