Huawei HarmonyOS devrimi bakın hangi model ile başlayacak!

Huawei Band 6 Pro

Uzun bir süredir gündemde olan ve tartışma yaratan Huawei HarmonyOS devrimi yavaş yavaş kesinleşiyor. Bu işletim sistemi ile çıkacak ilk cihaz belli oldu. İşte merak edilen ilk detaylar.

Dünyanın en büyük teknoloji devlerinden bir tanesi olarak bilinen Huawei düzenli olarak yeni güncellemeler yapıyor. Ayrıca kullanıcısını uzun bir süre memnun etmeyi de başarmıştı. Ancak ABD ile aralarında çıkan problem nedeniyle şirket adeta kapanma noktasına geldi.

Özellikle son dönemlerde Huawei’nin Android ve diğer platformlardan çıkartılması çok ciddi sorunlara neden oldu. Tüm bunlara ek olarak donanım bakımından da zor durumda bırakıldı. Şirket ABD merkezli firmalardan yonga seti alamıyor. Tüm bu problemlere karşın yine de Huawei mücadeleden bir türlü vazgeçmedi.

Huawei HarmonyOS devrimi hangi akıllı telefonlarla geliyor

Huawei tarafından Android alternatifi olarak geliştirilen HarmonyOS işletim sistemi çok büyük bir etki yaratabilir. Şirketin Android platformundan tamamen bağımsız hale geldiği bu işletim sistemi sayesinde yeni cihaz üretiminde problem çıkmayacak. Böylece ABD bağımlılığı bir noktada sona ermiş olacak.

Huawei HarmonyOS devrimi

Gelen son detaylara göre Huawei Mate X2 modeli kendi işletim sistemi ile kullanıcıları selamlayacak. Gelecek olan yeni güncelleme ile birlikte Android 10 Huawei için tarihe karışmış olacak. Şirketin ilk aşamada bu cihaz ile başlaması bekleniyor. Hemen ardından diğer Huawei akıllı telefonlarında da benzer bir geçiş yaşanabilir.

Huawei Mate X2 modeli hangi özelliklere sahip?

Bu cihaz bazı önemli özelliklere sahip. 8 inç ekranı olan ve OLED teknolojisi kullanılan modelde kirin 900 yonga seti tercih edildi. Tüm bunlara ek olarak 8 GB RAM ve 4400 mAh batarya kapasitesi yer alıyor. Cihazın genel özellikleri bakımından üst seviyede olduğu ifade edilebilir.

Huawei tarafından geliştirilen cihazların yeni işletim sistemine geçişleri merakla bekleniyor. Bu geçiş aşamasında hangi uygulamaların kaldırılacağı veya kullanılamaz hale geleceği de büyük merak uyandırıyor. Peki sizce yeni işletim sistemine geçiş süreci nasıl ilerleyecek? Tahminlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Ghost of Tsushima, John Wick’in Yönetmeni Tarafından Beyaz Perdeye Uyarlanıyor

>> 2021 BAFTA Oyun Ödülleri Sahiplerini Buldu: Hades Ödülleri Silip Süpürdü