Huawei P50 Tanıtım Tarihi Belli Oldu: HarmonyOS Gümbür Gümbür Geliyor

Huawei P50 özellikleri

Huawei P50 tanıtım tarihi belki de en gizemli detaylar içerisinde yer alıyor. Ancak ortaya çıkan bazı afişler aslında tanıtım tarihinin yakın olduğunu gösteriyor.

Çin merkezli akıllı telefon devleri içerisinde yer alan Huawei uzun süredir belini doğrultmaya çalışıyor. Özellikle ABD baskısı nedeniyle geri plana düşen bu şirket, HarmonyOS mucizesi ile birlikte ön plana çıkmaya çalışıyordu. İşin aslına bakacak olursak yeni işletim sistemi Android gibi platformların bile önüne geçebilir.

Huawei firmasının dünyaya açılması için bu işletim sistemini cihazlarında kullanması gerekiyor. Ayrıca tüketicilerin bu tür cihazları tercih edebilmesi için mutlaka bazı özellikler bakımından ön planda olması şart. Huawei P50 amiral gemisi işte tam da böyle bir cihaz diyebiliriz. Firma bu modele fazlasıyla güveniyor.

Huawei P50 tanıtım tarihi kesnleşmeye başladı

Tüm bunlara ek olarak kısa bir ayrıntıdan bahsetmek gerekiyor. Watch 3 ile MatePad Pro 2 modelleri şirketin en gözde cihazları içerisinde yer alıyor. Bunların HarmonyOS işletim sistemi ile geleceği neredeyse kesin diyebiliriz. Ancak Huawei kendisini ön plana çıkarmak için P50 amiral gemisini kullanacak gibi görünüyor.

Huawei P50 tanıtım tarihi

Yayınlanan bir tanıtım afişi ile birlikte bu yeni modelin küçük bir detayı ortaya çıktı. Sony’nin 1 inç büyüklüğündeki IMX800 sensörü ile piyasaya sunulması düşünülen cihaz iki farklı dairesel yapıda kamera kurulumu tercih ediyor. Tatlım afişinde zaten ön plana çıkan daha çok kamera kurulumuydu. Arka kameranın oldukça büyük bir yapıya sahip olacağı tahmin ediliyor.

Huawei P50 için geri sayım başladı

2 Haziran 2021 tarihinde Huawei şirketi P50 ve diğer modellerini tanıtacak. Ayrıca yeni işletim sisteminin gümbür gümbür geldiğini söyleyebiliriz. Eğer küresel çapta bir yaygınlık kazanabilirse ve ABD ambargosu atlatılırsa büyük kazanım elde edebilecekler.

Dünyanın en büyük akıllı telefon devleri içerisinde yer alan Huawei böylece rekabeti biraz daha kızıştıracak. Şu sıralar tüm gözler şirketin tanıtacağı yeniliklere çevrildi. Peki sizin Huawei ile ilgili beklentileriniz neler?

İlgili Haberler:

>> Akıllı Telefon Satış Oranları Ortaya Çıktı: Samsung ve Apple Durdurulamıyor

>> Huawei Watch 3, HarmonyOS’lu İlk Saat Olacak. İşte İlk Detaylar ve Tarih