Instagram Dikey Kaydırma Özelliği Test Ediliyor: TikTok Gibi Olacak (Video)

Yeni Instagram güncellemesi

Instagram dikey kaydırma özelliği yakında kullanıcılarla buluşuyor. Bu özelliğin ilk olarak Türkiye’de denenmesine karar verildi. Hadi gelin merak edilen tüm ayrıntılara birlikte göz atalım.

Dünyanın en popüler sosyal medya platformları içerisinde yer alan Instagram genelde yeni özellikler denemeyi seviyor. Bu özellikler bazen onu çeşitli platformlar ile benzer hale getiriyor. Sosyal medya devinin en çok benzediği platform ise hiç şüphesiz TikTok.

Küresel çapta önemli bir yere sahip olan TikTok platformu hikayeler kısmında dikey bir şekilde kaldırmanızı sağlıyor. Yana kaydırma ile kıyaslandığında bu özellik çok daha kolay diyebiliriz. Ayrıca kullanıcı deneyimine bakıldığında dikey bir şekilde kaydırmanın daha keyifli olduğu görülüyor. Instagram işte tam olarak bunu deniyor.

Instagram dikey kaydırma özelliği

Meta tarafından geliştirilme süreci devam eden Instagram artık TikTok ile daha güçlü bir şekilde rekabet etmek istiyor. Ancak bu rekabet farklılaşma yönünde olmayacak. Her iki uygulama birbirine hiç olmadığı kadar fazla benzemeye başlayacak. Türkiye’de yapılan bir deneme süreci ile birlikte kullanıcı deneyimi test edilecek.

Ortaya çıkan son detaylara göre Instagram, hikayeler bölümünde yana kaydırmayı rafa kaldırıyor. Bildiğiniz üzere Instagram platformunda hikayeler bölümünde diğer arkadaşlarınızın hikayelerine bakmak için yana kaydırma yapmanız gerekiyor. Dikey kaydırmanız halinde hikayeye cevap vermek zorunda kalabiliyorsunuz.

Yeni özellikler test edilmeye devam edilecek

Tüm bu yeni özelliklerin test edilmeye devam edileceği görülüyor. Eğer dikey kaydırma kullanıcılar tarafından beğenilirse küresel çapta bir güncelleme ile tüm kullanıcılara sunulacak. Fakat platformunun TikTok ile bu kadar benzer hale gelmesi tartışmalara yol açabilir. Bazı kullanıcılar TikTok uygulamasını hiç sevmiyor.

Instagram tarafından getirilen bu yeni özellikler başka uygulamalara çok fazla benzememeli. Aksi halde diğer platformlar ile arasında pek fark kalmayacak. Peki siz getirilmek istenen bu yeni özellik hakkında ne düşünüyorsunuz? Konuyla ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Meta Instagram ve WhatsApp Platformlarını Kaybedebilir: Şirket Mahkemelik Oldu

>> Instagram Yeni Özellik Testlerine Başladı! Sevindirici Detaylar