iPad Pro 11 İnç Modeli Mini LED Ekranla Karşımıza Çıkacak

iPad Mini

Merakla beklenen Mini LED ekranlar 11 inç iPad Pro için Apple’ın tercihi oldu. Böylece En büyük iPad Pro sonrasında Mini LED türünden ekranlar diğer Apple ürünlerinde de yer almış olacak.

2022’de beklenen 11 inç ekranlı yeni iPad Pro tabletin Mini LED ekranla donatılması planı var. Yani açıklanan 12.9 inç ekranlı modelinin ardından bu teknoloji diğer boyutlara da geliyor. Kısacası bu bilgi doğru bilgilendirmeleriyle bilinen Apple iddialarının yer aldığı kaynaklardan geliyor.

Apple yeni 11 inç ekranlı ve 12.9 inç ekranlı iPad Pro modellerini bu yıl tanıttı. Özetle bu ürünlerin dikkat çeken özellikleri Apple M1 işlemcisini kullanmaları olmuştu. Üstelik büyük boyutlu modelde merakla beklenen Mini LED ekran teknolojisinin olacağı da heyecan yarattı. Mini LED’i kısaca anlatmak gerekirse OLED ve LCD’nin avantajlarını birleştiren bir teknoloji olduğunu söylemek mümkün. Bu teknolojide bildiğimiz LCD ekran yine LED ampullerle aydınlatılıyor. Ne var ki Mini LED ekranlarda piksel başına bir tane LED aydınlatma bulunuyor. Böylece tıpkı OLED gibi sonsuz kontrast sağlamak mümkün hale geliyor. Açıklanana göre Mini LED ekranlı 12.9 inç iPad Pro, 2500 aydınlatma noktasına sahip.

iOS 15 ile iPadOS 15 arasındaki önemli benzerlikler bulunuyor

Mini LED teknolojisi iPad Pro 11 ve 12.9 inç modelleri sonrası Macbook cihazlara da gelecek

Öğrenilen bilgiler arasında Apple’ın Mini LED teknolojisini Macbook serisine de getireceği yer alıyor. Böylece 14 inç ve 16 inç Mini LED ekranlı Macbook modellerinin içinde bulunduğumuz çeyrekte üretime başlayacağı kaydediliyor. İçeriden gelen bilgiler Macbook Air’in yepyeni bir tasarımla karşımıza çıkacağı şeklinde. Bu cihazın da yine 2022’de piyasaya çıkması beklentisi hakim. Bu iddialarla birlikte küçük boyutlu iPad modellerinin de OLED ekranlara geçiş yapacağı bilgisi yer alıyor.

Lakin Mini LED konusunda Apple için her şey yolunda gitmiyor. Öğrenilene göre Apple 12.9 inç iPad Pro cihazlar için Mini LED ekran tedarik etmekte zorluk çekiyor. Stoklara baktığımızda da bu durumun doğru olduğunu görmek mümkün. ABD’deki stoklara bakıldığında firma bu cihazlar için iki ila üç hafta arası tedarik sürelerini bildiriyor.

Mini LED teknolojisi üzerinde şüpheler olan ve bir türlü ucuzlayamayan OLED ekranlara alternatif olma iddiasında. Peki siz bu teknolojiye sahip bir cihazı tercih eder misiniz? Konu hakkındaki yorumlarınızı bekliyoruz.

Diğer haberler:

>> Samsung Galaxy M52 5G sertifikasını aldı: Yakında geliyor!

>> Samsung Galaxy S21 FE, TENAA listelerinde görüntülendi