iPhone 13 kamerası hakkında yeni detaylar ortaya çıktı: İşte kamera canavarı

iPhone 13 Pro

Apple’ın yakında tanıtılması beklenen amiral gemisi serisi iPhone 13 modelleri kamerası hakkında yeni detaylar ortaya çıktı. İşte ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

iPhone 13 serisinin tanıtımına çok az kaldığını hepimiz biliyoruz. iPhone 13 serisi ile birlikte sunulması beklenen 4 modelin Eylül ayında kullanıcıları ile buluşması bekleniyor. Yeni modellerin tanıtımına haftalar kala neredeyse çoğu özelliğinin belli olduğunu söyleyebiliriz. Serinin yeni modelleri ile alakalı ortaya çıkan son detay ise, kamerada bulunacak olan LİDAR sensöründen ve depolama kapasitesi seçeneklerinden geliyor.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz aylardan bu yana Apple’ın iPhone 13 serisi modelleri hakkında birçok detay ortaya çıktı. Geçtiğimiz haftalarda iPhone 13 Pro modelinin 120 Hertz tazeleme oranına sahip ekran ile geleceğine dair iddialar ortaya atılmıştı. Daha sonrasında ise bu iddialar kanıtlandı ve iPhone 13 Pro kesin olarak 120 Hertz ekranı ile seri üretime geçti. Hatta iPhone 14 serisindeki tüm modellerin 120 Hz ekrana sahip olacağı da iddia edildi yeni model hakkında ortaya çıkan sızıntılar yalnızca ekran alanında değil aynı zamanda yeni modelin kamerası hakkında da bazı sızıntılar mevcut İşte iPhone 13 serisinin kamerası hakkında ortaya çıkan tüm detaylar.

iPhone 13 kamerası hakkında yeni detaylar ortaya çıktı işte kamera canavarı

iphone 13 kamerası

İddialara göre Apple kamera modülü üretim sürecini değiştirecek önceden monte edilmiş kamera modülleri Apple tarafından satın alınıyordu. Fakat iddialara göre bu devir değişecek. Sızdırılan bilgilere incelediğimizde Apple artık kamera modüllerini tek tek tedarik etmeyecek. Muhtemelen ayrı ayrı kamera sensörleri Apple tarafından satın alınacak ve montajlayacak. Geri kalan parçalar kamera kurulumu için gerekli modül Apple tarafından üretilecek.

Apple’ın iPhone modellerindeki parçalarının genellikle farklı firmalar tarafından üretildiğini biliyoruz. Mesela geçtiğimiz haftalarda karşımıza çıkan ekran tazeleme oranının yüksek olduğu panel LG’ye ait olacak. Fakat Apple’ın iPhone serisinde kameradan başlayarak böyle bir adım atması önümüzdeki zamanlarda üreteceği modelleri ilişkin büyük bir adım olacak diyebiliriz. Önümüzdeki günlerde iPhone 13 serisi hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Daha fazlasından haberdar olabilmek için takipte.

İlgili Haberler

>> Apple Hükümet Casusu Olmakla Suçlanıyor: Epic Games Sert Konuştu

>> Apple Sosyal Medya Uygulamasını Tamamen Engelledi: Bakın Hangi Uygulama Artık Kullanılamayacak