iPhone 13 modelleri ECC tarafından onaylandı: Gümbür gümbür geliyor

iPhone 12, iPhone 13 Serisi Çıktıktan Sonra Çok Değer Kaybeder Mi?

iPhone 13 serisi modelleri ECC tarafından onaylandı .Yeni serinin bazı modellerinin temel özellikleri de belli oldu. İşte detaylar.

.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz yılın ekim ayında iPhone 12 serisini tanıtılmışt­ı. Söz konusu seri ile birlikte karşımıza 4 farklı model çıkmıştı. Bu modeller; iPhone 12, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max, ve iPhone 12 Mini modelleriydi. A14 Bionic işlemcisinden güç alan modellerin bir hayli ilgi gördüğünü söyleyebiliriz. Seride en az ilgi gören model ise Mini modeli oldu. Eylül Ekim aylarında karşımıza çıkan Apple iPhone modellerinin yeni modellerinin, bu yıl daha erken tanıtılacağına dair iddialar mevcut. Özellikle Pro Max modelinin daha da erkan tanıtılacağı söyleniyo­r. Fakat herhangi bir resmiyetin söz konusu olmadığını belirtelim. Bununla birlikte serinin bazı özellikleri hakkında sızıntılar mevcut.

Geçtiğimiz aylarda iPhone 13 Pro modelinin 120 Hz ekran kullanacağı ortaya atılmıştı. Hatta bu panelleri Samsung’un üreteceğine dair de bazı söylentiler oluştu. Aylar sonra Samsung’dan gelen açıklama ile iPhone 13 Pro modelinde 120 Hz tazeleme oranına sahip bir panelin kullanılacağı ve bu ekranı ise Samsung’un üreteceği de kesinleşti. Apple’ın yeni amiral gemisi serisi hakkında da yeni özellikler ortaya çıktı. Ayrıca 120 Hz panel hakkında gelişme yaşandı. Bununla beraber serinin bazı modelleri ECC tarafından onaylandı. Artık yeni modeller hakkında bazı bilgilere kesin olarak sahibiz.

iPhone 13 modelleri ECC tarafından onaylandı: Gümbür gümbür geliyor

Eylül ayında duyurulması beklenen yeni iPhone 13 serisi modelleri hakkında ilk detayları belli oldu. EEC tarafından onaylanan modeller A2628, A2630, A2634, A2635, A2640, A2643 ve A2645 model numaraları ile karşımıza çıkıyor. İddiaya göre yeni modeller iOS 14 çalıştıracak ve 5 nm üretim sürecinden geçecek A15 çipine sahip olacak.

iPhone 13 modelleri

Serinin Pro modelinde ise 120 Hz tazeleme oranına sahip LTPO OLED panel kullanılacağı da kesinleşti. Serinin önceki modellerde yaşanan, ana kamera ve ultra geniş açılı lenslerdeki sensör kayması sorununa da çözüm bulunacak. Ayrıca serinin Pro modelinde f/ 1.8 diyafram açıklığına sahip ultra geniş açılı lens kullanıcılacak.

İlgili Haberler:

>> Apple Lossless Audio Nedir? MP3 ve FLAC’ten Daha mı İyi? AirPods’lar ile Deneyimlenebilir mi?

>> Hangisinin kameraları daha iyi: Galaxy S21 Ultra vs iPhone 12 Pro Max


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here