iPhone 13 Kamerası İçin Bomba Gibi Bir Özellik Geldi: Fotoğrafta Yeni Dönem

iPhone 13 kamerası

iPhone 13 kamerası ile ilgili son derece önemli bir değişiklik yapıldı. Bu değişikliğin kullanıcı memnuniyetini artırmak için yapıldığını söyleyebiliriz. Hadi gelin hem bu değişikliğe hem de diğer detaylara birlikte göz atalım.

Apple tarafından geliştirilen iPhone 13 modeli büyük bir övgü toplamayı başardı. Her ne kadar iPhone 12 ile tasarım açısından pek bir farkı olmasa bile yine de beğeni aldığını söyleyebiliriz. Kullanıcılarına birçok profesyonel video ve fotoğraf özelliği sunması ile bilinen bu cihazda önemli bir eksiklik vardı.

Kamera özellikleri her ne kadar üst düzey olsa bile yine de bazı eksiklikler onu geri plana düşürdü. Bunlardan en fazla ön plana çıkanı ise makro fotoğraf özelliğiydi. Yakın çekim yapmak isteyen birçok kişinin imdadına yetişen bu özellik ne yazık ki sadece otomatik olarak kontrol edilebiliyordu. Apple bunu değiştirme kararı aldı.

iPhone 13 kamerası yenileniyor

Yeni gelen iOS 15.2 Beta sürümü ile birlikte makro kamera kullanımı değiştirildi. Daha önceden sadece otomatik olarak belirlenen ve manuel olarak kontrol edilemeyen bu özellik şimdilerde yeniden şekilleniyor. İsteyenler manuel olarak bu modu kullanabilecek. Böylece kullanıcılara daha fazla hakimiyet şansı veriliyor.

iPhone 13 kamerası

Her ne kadar otomatik kontrol fotoğrafçılar için bile kurtarıcı olsa bile yine de herkes bunu beğenmiyor. Kimileri Fotoğraf konusunda daha fazla hakimiyet istiyor. Yeni gelen güncelleme ile birlikte kullanıcılar makro modda çekmeleri gereken bir nesneye odaklanabilir. Telefon ekranında bir çiçek simgesinin belirmesi ile birlikte mod, otomatik yada manuel olarak kontrol edilebilecek.

Apple yeni güncellemelerle gelmeye devam ediyor

Kullanıcı deneyimi açısından Apple markası oldukça başarılı bir yapıya sahip. Özellikle iOS 15 kullanıcı deneyimini üst seviyelere kadar taşıyabiliyor. Şirket bu güncellemenin üzerine yeni beta denemeleri yapıyor.

Manuel kontrol için güncelleme geldikten hemen sonra kullanıcılar olumlu geri dönüşler yaptı. Böylece Apple bir kez daha kullanıcıların gönlünü kazanmış oldu. Peki siz yapılan bu değişiklik hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> iPhone 13 Ekran Tamiri Kısıtlaması Kaldırılıyor: Apple Paragöz Olmadığını Göstermek İstiyor

>> Apple ABD Mahkemesinden Sert Tepki Aldı: Şirkete Göz Açtırmıyorlar