Xiaomi Mi 12 Ultra Özellikleri ve Tanıtım Tarihi Belli Oldu

Xiaomi Mi 12 Ultra

Xiaomi Mi 12 Ultra özellikleri bakımından en önemli cihazlar içerisinde yer alıyor. Şirketin bu akıllı telefon modelinde yeni bazı denemeler yapacağı görülüyor.

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticileri içerisinde yer alan Xiaomi, amiral gemisi modelleri ile ön planda. Şirket kameraya verdiği önem ile birlikte adını daha fazla duyurdu. Ayrıca uygun fiyatlı modeller üretmesi onu adeta vazgeçilmez haline getirdi. Şirketin en büyük hedefi ise Apple ve Samsung gibi markaları geçmek.

Yeni üretilen Xiaomi 12 serisi bunu sağlayacak gibi görünüyor. Geçtiğimiz hafta amiral gemisi telefon serisi tanıtıldı ve bununla birlikte üç farklı modele yer verildi. Xiaomi 12, Xiaomi 12 Pro ve Xiaomi 12X kullanıcılarla buluştu. Her üç modelin kısa bir süre içerisinde stoklarının tükendiği söylendi.

Xiaomi Mi 12 Ultra özellikleri

Bu akıllı telefon serisi şimdilerde yeni bir cihazın sunulması ile birlikte büyük heyecan yarattı. Mi 12 Ultra olarak bilinen bu cihaz özellikleri bakımından tam bir amiral gemisi olarak karşımıza çıkıyor.

Xiaomi Mi 12 Ultra

  • 120 Hz AMOLED ekran
  • Snapdragon 8 Gen 1 işlemci
  • 12 GB RAM ve 512 GB depolama alanı
  • 4500 mAh kapasiteli pil
  • Kablolu ve kablosuz şarj desteği
  • 192 megapiksellere ulaşan sensör ve telefon lensi

Tüm bu özellikler tek bir cihazda yer alacak. Sadece bu bile heyecan yaratmaya yetiyor. Şirketin adeta şov yapacağı tahmin ediliyor.

Yeni cihazın tanıtım tarihi yakında

Bu yeni akıllı telefon modeli kısa bir süre içerisinde tanıtılacak. Muhtemelen şirket kullanıcıları çok fazla bekletmeyecek. Şubat ayının başlarında piyasaya sürülmesi beklenen cihaz muhtemelen kısa bir süre içerisinde stokları tüketecek.

Bu akıllı telefon modelinde özellikle kamera ön plana çıkıyor. Yeni kameranın diğer akıllı telefonlar ile rekabeti ciddi oranda kızıştıracağı tahmin ediliyor. Peki siz bu yeni akıllı telefon modeli hakkında ne düşünüyorsunuz? Konuyla ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Redmi Note 11S Yakında Geliyor: Fiyat Performans Canavarı!

>> Samsung Galaxy S23 200 MP Kamera İle Kullanıcıların Karşısına Çıkabilir!