iPhone iOS 15.4 Hatası Büyük Sorun Yaratıyor: Kullanıcılar İsyan Etti

iPhone iOS 15.4 hatası

iPhone iOS 15.4 hatası büyük problemler yaratıyor. Özellikle iPhone 13 cihazlarda şimdiden bazı şikayetler gelmeye başladı.

iPhone iOS 15.4 hatası nedeniyle endişe verici problemler ortaya çıkıyor. Şirket her ne kadar sonunda maske ile Face ID kullanımını açsa bile yine de bu yeterli olmadı. Elbette kullanıcılara büyük bir avantaj sağladı. Fakat pil ömrü konusunda sınıfta kaldı.

Henüz yeni gelen iOS 15.4 güncellemesi iPhone 13 serisi pil ömrü ve sağlığı için kötü bazı etkilere sahip. Kullanıcılar yeni güncelleme nedeniyle cihazlarında pil ömrü problemleri yaşıyor. iPhone kilidi açma desteği sunan bu yeni güncelleme bataryayı normalden çok daha hızlı bir şekilde tüketiyor.

iPhone iOS 15.4 hatası batarya problemi yaratıyor

Konu ile ilgili yorum yapan iPhone kullanıcıları güncelleme sonrasında sadece 2 saat içerisinde en az yüzde 20 oranında bataryalarının tükendiğini söyledi. Diğer iPhone kullanıcıları ise güncelleme sonrasında telefon şarjının yüzde 97 olmasına rağmen fişten çektikten sonra yüzde 100’e ulaştığını belirtti.

iPhone iOS 15.4 hatası

Kullanıcıların pil ömrünün bu kadar hızlı şekilde tükenmesi açıkçası biraz endişe verici. Zaten iphone 13 modellerinde pil dayanıklılığının düşük olduğu biliniyor. Yeni gelen güncelleme ile birlikte pil ömrünün ciddi oranda azalmış olması tepkilere yol açıyor. Yeni gelen güncelleme sadece olumsuz durumlara yol açmadı. Birçok tatmin edici özelliğinin olduğunu söyleyebiliriz.

iOS 15.4 yeni özellikler getiriyor

Bu yeni güncelleme ile birlikte birçok ilginç özellik geldi. Mesela evrensel kontrol özelliği bunlardan sadece bir tanesi. Ayrıca Siri ile ilgili yine kimi geliştirmeler yapıldı. Avrupa Birliği dijital Covid sertifikası eklenen özellikler içerisinde yer alıyor.

Face ID açma desteği sunan iOS 15.4 güncellemesi uygulamalar arasında yaşanan senkronizasyon problemini giderdi. Genel olarak bakıldığında yazılımsal güçlü bir destek sunulduğunu görüyoruz. Fakat batarya probleminin giderilmesi için yeni bir güncellemeye ihtiyaç var.

İlgili Haberler:

>> Kimler Daha Çok Para Harcıyor? Android Kullanıcıları Mı Yoksa iOS Kullanıcıları Mı?

>> Apple iOS 15.4 Ne Zaman Geliyor, Hangi Özellikleri Sunuyor?