Porsche Elektrikli Araç Satışına hız verecek: Her Yer Elektrikli Olacak

Elektrikli batarya yatırımları

Porsche elektrikli araç satışına büyük oranda hız verecek. Dünyanın en büyük otomobil markaları içerisinde yer alan Porsche gözünü kararttı. Hadi gelin merak edilen detaylara birlikte bakalım.

Elektrikli otomobil dünyası çok hızlı bir şekilde gelişiyor. Özellikle Toyota ve Hyundai gibi sektörün devleri bu alanda hızlı ilerleme kaydediyor. Tesla hakkında hiç konuşmaya bile gerek yok. Şirket zaten kurulduğu günden bu yana elektrikli araç üretimi gerçekleştiriyor. Bugünlerde yeni bir marka daha elektrikli otomobil üretimi için düğmeye bastı.

Konuyla ilgili yapılan açıklamalara göre Porsche 2030 yılına kadar birçok aracını elektrikli hale getirecek. Macan ve 718 modellerinin elektrikliye dönüştürüleceği ifade edildi. Böylece Avrupa Birliği tarafından yapılan çağrıya olumlu dönüş yapmış oldu. Elektrikli modeller artık tahmin edilenden daha fazla yaygınlaşacak.

Porsche elektrikli araç satışına ağırlık verecek

Alman otomotiv devi iklim değişikliğine karşı çalışmalar yapmaya devam ediyor. Porsche elektrikli otomobiller ile ilgili satışın her geçen gün artış gösterdiğini ifade etti. Hatta bu otomobillerin satışının 4,4 milyar euro seviyesine kadar çıktığı belirtiliyor.

Porsche elektrikli araç satışına

Taycan modelinin 3 yıl boyunca 41 bin 296 adet satışının yapıldığı belirtildi. Böylece 911 modeli bile geri planda kalmış oldu. Satışlarının yüzde 80 gibi bir bölümü 2030 yılına kadar tamamen elektrikli hale gelecek. Ayrıca karbon nötr olması için ek planlar yapılıyor. Bu sayede Avrupa Birliği tarafından belirlenen kurallara uyulmuş olacak.

Şirketler kendi şarj istasyonlarını kuruyor

Küresel çapta sadece elektrikli otomobiller üretilmiyor. Aynı zamanda her şirket kendi şarj istasyonunu kurmaya gayret gösteriyor. Porsche için de aynı şey geçerli. Şirket 2025 yılına kadar 100 adet şarj istasyonuna sahip olmak için gayret gösteriyor. Bunlar premium şarj istasyonları olarak adlandırılacak.

Tüm bunlara ek olarak Alman otomotiv devinin müşterileri için bekleme alanı ve kahve hizmeti gibi bazı hizmetler sunacağı da ifade edildi. Fakat bu konuda Tesla ile rekabet etmesi gerekiyor.

İlgili Haberler:

>> Elektrikli Otomobil Fiyatları Sert Yükselecek: Beklentileri Aşabilir

>> Ford Türkiye’de Elektrikli Araç Bataryası Üretmek İçin Kolları Sıvadı