Bilgisayar Korsanları Elektronik Sigaralara Bile Sızıyor: Zararlı Yazılım Yükleniyor

Google Chrome güncellemesi

Bilgisayar korsanları elektronik sigaralara bile sızacak kadar ilerledi. Özellikle son dönemlerde bunun daha fazla yaşandığını görüyoruz.

Hackerlar bu işi adeta zevkine yapıyor. Kendileri eğlenmek için bebek telsizlerini bile ele geçirebiliyor. Bu durum birçok kullanıcıda büyük bir endişe yaratıyor. Özellikle son dönemlerde ortaya çıkan bazı detaylar oldukça tuhaf. Elektronik sigaralar artık bilgisayar korsanlarının yeni gözdesi.

Ortaya çıkan son detaylara baktığımızda elektronik sigaraların siber suç savaş cephesinde yer aldığını görüyoruz. Hackerlar bu tür araçları kullanarak sizin cihazlarınıza rahatlıkla erişim sağlayabiliyor. Bu durum güvenlik açığını çok daha önemli ölçüde artırmayı başarıyor.

Bilgisayar korsanları elektronik sigaralara yükleniyor

Elektronik sigaraları yeniden doldurma kartuşları üreten bir marka açıklama yaptı. Yapılan açıklamaya göre hackerlar kişisel bilgisayarlara erişim elde etmek için elektronik sigaraları kullanıyor. Bu tür sigaralara kötü amaçlı yazılımlar ekleniyor. Bu yazılımlar eklenince hızlı bir şekilde bilgisayarınıza erişmek mümkün oluyor.

Bilgisayar korsanları elektronik sigaralara

Elbette elektronik sigaradan doğrudan bilgisayarınıza iletim sağlanmıyor. Burada asıl önemli olan elektronik cihazınızı nerede şarj ettiğiniz. Birçok kişi elektronik sigaralarını duvarlardaki prizlerde şarj ediyor. Fakat bilgisayar korsanların hedefi onlar değil. Daha çok USB kablo aracılığıyla elektronik sigaralarını bilgisayarlarından şarj eden kişiler hedefte.

Elektronik sigaraların depolama hacmi artırılıyor

Hackerlar elektronik sigaralara doğrudan zararlı yazılım yerleştiremiyor. Bunun yerine daha çok e-sigara olarak adlandırılan cihazların depolama alanları genişletiliyor. Mesela WannaCry bile ortalama bir elektronik sigaranın 100 kat daha büyük depolama alanına sahip. Bu nedenle hackerlar öncelikle elektronik sigaraların hacmini artırıyor.

Tehlikeli yazılımları çalıştırmak için bütün elektronik cihazlar kullanılabiliyor. Elektrikli otomobillerden sigaralara kadar her şeyi kullanmak mümkün. Siber güvenlik uzmanları işte tam da bu nedenle elektronik sigara kullanıcılarını uyarıyor. Zararlı yazılımlara karşı daha dikkatli davranmaları gerekiyor. Ayrıca bu tür cihazları bilgisayarlar üzerinden şarj etmek pek doğru değil. Konu ile ilgili gelişmeler geldikçe hızlı bir şekilde aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Bilim İnsanları Sigara Konusunda Önemli Bir Uyarıda Bulundu: Bakın Hangi Hastalıkla Bağlantısı Var

>> Elektronik Sigara Kullananlar Ereksiyon Sorunu Yaşayabilir: Bilim İnsanları Uyardı