iPhone SE Serisi Son Buldu: Bir Devrin Sonu!

iPhone SE 4

iPhone SE serisi artık üretilmeyecek. İşet uygun fiyatlı iPhone modeli olarak karşımıza çıkan modelin artık üretilmeme sebebi.

.

Apple, amiral gemisi modellerine bütçesi yeterli olmayan, daha düşük fiyatlı cihazlar kullanan tüketiciler için tasarlanan SE serisine yeni bir model daha eklemeye hazırlanıyor. iPhone 14 serisi piyasaya sürüldükten sonra, Apple tarafından piyasaya sürülecek yeni bir uygun fiyatlı modele ihtiyaç duyulmaya başlandı. Ardından tüketiciler tarafından iPhone SE 4 modelinin çıkma ihtimali akıllara geldi. Fakat iddialara göre iPhone SE serisi öldü. Yani artık 2023 yılında itibaren SE serisine ait herhangi bir model karşımıza çıkmayacak. İşte detaylar.

iPhone SE Serisi Son Buldu: Bir Devrin Sonu!

Bildiğiniz üzere  iPhone SE serisine ait en son 2022 yılında bir model piyasaya sürülmüştü. Daha sonrasında ise yeni modelin 2024 yılında geleceği tahmin ediliyordu. Çünkü genel olarak SE serisine ait modellerin 2 yılda b ir tanıtıldığını biliyoruz. Fakat ünlü bir sızıntıcıya göre SE serisine veda ediyoruz. Yani 2024 yılında herhangi bir SE modelinin piyasaya sürülmeyeceği iddia ediliyor.

iPhone SE

Yıllardır kullanıcılarda uygun fiyatlı iPhone satın alma isteğinin olduğunu beşliyoruz. Özellikle ülkemize bazında bu durumu değerlendirecek obursak, SE serisi modellerinin ilgi göre modeller arasında yer aldığını söyleyebiliriz. Fakat son yıllarda piyasaya sürülen SE modelleri, artan dolar kurunun da sebebiyle, beklenenden yüksek fiyattan satışa sunulmuştu .Daha sonrasında ise Türkiye gibi alım gücü düşük ülkelerde SE serisini satın almaktansa yıllarda önce piyasaya sürülen iPhone modellerini satın almak daha mantıklı hale geldiği. Örneğin iPhone X veya 8 Plus gibi modelleri almak, SE modeli almaktan daha mantıklı hale gelmişti. Çünkü temiz kullanılmış iPhone 8 Plus modeli, SE’den daha iyi performans gösteriyordu. aynı zamanda daha ucuzdu. Bu yüzden SE modelinin artık üretilmemesinin ülkemize adına isabetli bir karar olduğunu söyleyebiliriz.

Fakat bazı kaynaklara gömer 2022 yılanda piyasaya sürülecek iPhone SE 4 modelinin, SE serisine ait son iPhone olacağı iddia ediliyor. Önümüzdeki günlerde yeni modelin piyasaya sürülüp sürülmeyeceği beli olacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Galaxy S23 Ultra Ön Kamera ile Fark Atacak!

. . . .