Koronavirüs Uşak Şehrini Teğet Geçti: Sosyal Medyadan Eğlenceli Yorumlar

Türkiye tam kapanmaya

Geçtiğimiz günlerde koronavirüs Uşak şehrini teğet geçtiği bir harita yayınlandı. Bu harita gerçekten de çok dikkat çekiciydi. Özellikle de Uşak şehrinin böylesine aradan sıyrılması tuhaf karşılandı.

Sosyal medya platformları gerçekten de bazen fazlasıyla eğlenceli olabiliyor. Ortaya çıkan bazı absürd durumlar bu eğlenceli havayı daha da artırıyor. Peki ne oldu da insanlar bu kadar eğlenceli paylaşımlar yaptı. Sosyal medyanın yeni konusu Uşak oldu. Kulağa ilk başta biraz tuhaf gelebilir.

Türkiye’de birçok kişinin haritada yerini göstermekte zorlanacağı Uşak pandemi sürecinde iyi bir performans sergiledi. Yayınlanan bir raporda düşük ve yüksek risk gruplarında yer alan iller gösterildi. Böylece herkesin il bazında yeni tedbirler alacağı ortaya çıktı. Mesela Ankara, İzmir ve Balıkesir gibi şehirler orta ve yüksek düzey tehlikeye sahipti.

Koronavirüs Uşak şehrini hızlı terk etti

Yayınlanan Türkiye haritasında Güneydoğu Anadolu Bölgesi tamamen mavi tondaydı. Bu bölgelerde insanların hızlı bir şekilde virüsü atlattığı ve bağışıklık kazandığı görülüyor. İşin aslına bakacak olursak sürü bağışıklığı kazandıklarını ifade edebiliriz. Ancak Uşak şehrinin nasıl bu virüsü atlattı henüz tam olarak bilinmiyor.

koronavirüs Uşak şehrini

Gelen son detaylara göre şehirde koronavirüs tedbirleri tam bir şekilde alındı. Ayrıca sosyal mesafe ve maske gibi konulara dikkat edildi. Ancak sosyal medya bunu çok daha farklı bir şekilde algıladı. Atılan tweetlerde komik detaylar göze çarptı. Mesela kullanıcılardan birisi Uşak şehrinin çevresini kastederek “çevremdeki tüm olumsuzluklara karşı Uşak gibiyim” yorumu yaptı.

Sosyal medya Uşak paylaşımlarıyla doldu

Kullanıcılardan birisi “hababam sınıfından mezun olan tek öğrenci Ahmet gibisin” örneğini verdi. Başka bir kullanıcı ise “annem izin vermiyor siz gidin” paylaşımı yaptı. Bu yorumlar Twitter’da yüksek bir beğeni kazandı. Uşak şehri zaten Twitter’da tag olmayı bile başardı. Böylesine küçük bir şehrin bu başarısı oldukça ilginç.

Son olarak yapılan paylaşımlardan birisi de “aga biz bu şehri boşuna fırça fırça temizlemedik” şeklindeydi. Peki siz Uşak şehrinin koronavirüs ile ilgili başarısını neye bağlıyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> Windows 10 Güncellemeleri Artık Sorunsuz Olacak

>> TÜRKİYE’DE BULUT NE DURUMDA, 2020 BULUT TRENDLERİ, AZURE ARC NEDİR? CÜNEYT BATMAZ’DAN DİNLİYORUZ…