Kripto Paralarda Bu Hafta Neler Yaşandı: Ortalık Fena Karışık (7 – 12 Ocak)

Bitcoin fiyat tahminleri

Kripto paralarda bu hafta ortalık fena halde karışık. Sular ne yazık ki dijital varlıklar dünyasında bir türlü durulmuyor. Peki bu hafta kripto paralarda neler yaşandı.

Bu haftaya baktığınızda bizleri daha çok düşüş ile ilgili gelişmeler karşılıyor. Ne yazık ki Bitcoin tahmin edilenden çok daha sert bir şekilde düşüş yaşadı. Ayrıca regülasyon iddiaları yine bu haftayı en çok belirleyen konular içerisinde yer alıyor.

Kripto paralarda bu hafta: Balinalar ve dolandırıcılık

Kripto paralarda bu haftanın en önemli konularından birisi balinalardı. Ortaya çıkan son detaylara bakacak olursak en büyük Bitcoin cüzdanlarından bir tanesine sahip olan bir balina 21 milyon değerinde 456 adet Bitcoin aldı. Böylece cüzdanındaki Bitcoin sayısı 120 bin 845 seviyesine kadar yükseldi.

Kripto paralarda bu hafta

Kripto para dolandırıcıları bu haftanın önemli bir diğer konusuydu. 2021 yılı kripto paralar için fazlasıyla hareketli geçti. Çok sert artışlar yatırımcıların iştahını kabarttı. Aynı zamanda dolandırıcılar bu alanda bazı yeni faaliyetlere imza attı. Çeşitli dolandırıcılık yöntemleri ile birlikte 14 milyar dolarlık vurgun yapıldı. Bu büyük bir rekor anlamına geliyor.

Türkiye’de kripto para yasası ve Bitcoin düşüşü

Türkiye’de kripto para yasası bu aralar fazlasıyla tartışılıyor. Hükümet kripto paralara bazı düzenlemeler gelmesini istiyor. Ancak kripto para borsalarının buna pek hazır olmadığını söyleyebiliriz. Ayrıca ne tür bir regülasyon yapılacağı ise henüz net değil. Durum böyle olunca endişe büyük oranda artıyor. Açıkçası kimse hangi düzenlemelerin yapılacağını bilmiyor.

Bitcoin ile ilgili yaşanan düşüş bu haftanın bir diğer önemli konusuydu. Çok sert bir şekilde kırılım yaşayan kripto para devi 40 bin dolar seviyelerine kadar geriledi. Böylece tarihin en büyük düşüşlerinden bir tanesini gördü. 69 bin dolardan bu seviyelere gelmesi büyük bir trajedi oldu. Kripto paralar ile ilgili yeni gelişmeler geldikçe aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> PayPal Coin Kripto Para Piyasalarına Geliyor: Beklenmeyen Hamle

>> 2022 Kripto Para Piyasası Nasıl Olacak? Kritik İsim Konuştu