Bitcoin Fiyat Tahminleri Açıklandı: Bizi Neler Bekliyor?

Bitcoin fiyat tahminleri

Bitcoin fiyat tahminleri sürekli olarak yenileniyor. Yapılan tahminlere baktığımızda genellikle olumlu bir havanın yansıdığını görüyoruz.

Dünyanın en büyük kripto para birimi olarak bilinen Bitcoin çok hızlı bir şekilde değişim yaşıyor. Özellikle son dönemlerde 48 bin doların üzerinde kalması şart. Fakat Terra tarafından yapılan Bitcoin alımlarına rağmen bunun pek geçerli olmadığını görüyoruz.

Analistlerin görüşlerine baktığımızda genellikle olumlu bir havanın yer aldığını görmek mümkün. Fakat Bitcoin için 42 bin doların üzerine tutunmak her şeyden daha önemli hale geldi. Şimdilik 43 bin dolar seviyelerinde direnmeye çalışsa bile yine de gelen kötü haberler fiyatı düşürebiliyor.

Bitcoin fiyat tahminleri şaşırtıyor

Bitcoin ile ilgili yapılan fiyat tahminlerinden ilki Rekt Capital tarafından gerçekleştirildi. Yaklaşık olarak son 7 gün içerisinde yüzde 10 civarında kayıp yaşanmıştı. Popüler kripto para analisti tarafından yapılan açıklamalarda güçlü yükseliş momentumu olduğu ifade edildi.

Bitcoin fiyat tahminleri

ABD dolarının gücü ile orantılı olarak dolar endeksi eğer kritik bölgeye doğru yükselirse yeni ralli başlayabilir. Böylece bu yeni ralli sonunda Bitcoin fiyatı önceki en yüksek seviyeye ulaşabilir. Terra tarafından yapılan Bitcoin alımları devam ediyor. Eğer bu alımlar yatırımcılar tarafından olumlu karşılanırsa yeni bir ralli olmaması için hiçbir neden kalmaz.

Yeni en yüksek seviyeler gelebilir

Birçok kripto para analisti yeni en yüksek seviyelerin ortaya çıkacağını düşünüyor. Elon Musk tarafından tanıtılması beklenen yeni madencilik şirketi sayesinde Bitcoin fiyatında önemli ölçüde artış yaşanabilir. Genel olarak verilere baktığımızda Bitcoin için son derece olumlu bir tablonun ortaya çıktığını görüyoruz. Böyle bir tablo muhtemelen yeni en yüksek seviyelere geçişi başlatacak.

Bitcoin için orta vadeli hedef 69 bin doları aşmaktır. Eğer bu seviyeyi aşarsa hızlı bir şekilde 100 bin dolara doğru yol alabilir. Böylece uzun süredir beklenen seviye gelebilir. Peki sizin Bitcoin ile ilgili tahminleriniz neler? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Uber Bitcoin İle Ödeme Alacak: Şirket Önemli Açıklamalar Yaptı

>> Ünlü Analist Bitcoin Tahmini Yaptı: Milyon Dolarlık Tahmin