Kurumsal Yatırımcılar Bitcoin Üzerinde Yoğunlaşıyor: Büyük Gelişmeler Yaşanıyor

En fazla kaybettiren kripto

Ortaya çıkan son açıklamalara göre kurumsal yatırımcılar Bitcoin üzerinde daha fazla yoğunlaşmaya başladı. Özellikle son dönemlerde bu daha net bir şekilde görülüyor. Hadi gelin merak edilen detaylara birlikte bakalım.

.

Kurumsal yatırımcılar her alanda gelişim sağlayabiliyor. Mesela altın ve gümüş yatırımları yaparlarsa bu alanlarda çok ciddi yükselişler yakalanabiliyor. Aynı şekilde teknolojinin herhangi bir alanında yatırım yapmaları halinde o alanda önemli sıçrayışlar görülebiliyor. Kısacası onlar sektörü çok güçlü bir şekilde domine edebiliyor.

Bitcoin fiyatındaki son artışlar ise yine kurumsal yatırımcılara bağlandı. George Soros tarafından kripto para devine yüklü miktarda yatırım yapıldı. Ancak sadece onunla olacak bir iş değil. Şu sıralar Bitcoin 54 bin dolar seviyesine adeta kazık çaktı. Şimdi ise JPMorgan tarafından konuyla ilgili net bir açıklama yapıldı.

Kurumsal yatırımcılar Bitcoin için hazır

Küresel çapta önemli bir yatırım kuruluşu olan JPMorgan bazı tespitlerde bulundu. Bu hafta bile yüzde 35 seviyesinden değer kazanan Bitcoin aslında kurumsal yatırımcıların eseri. Bugünlerde çok fazla kurumsal yatırımcı kripto para devine yatırım yapıyor. Böylece fiyatlarda hızlı yükselişler yakalanabiliyor.

kurumsal yatırımcılar Bitcoin

Küresel çapta büyük bir enflasyon beklentisi var. Türkiye gibi ülkelerde enflasyon yüzde 20 seviyelerini aşarken dünya çapında da bu tür etkiler görmek mümkün. Hem balinalar hem de kurumsal yatırımcılar enflasyondan korunmak için daha önceden altın gibi alanlara yöneliyordu. Şimdi ise tercih Bitcoin gibi kripto paralardan yana.

El Salvador büyük etki oluşturdu

Bazı analistler El Salvador gibi ülkelerin Bitcoin’i resmi para birimi ilan etmesini pek etkili görmüyordu. Ancak JP Morgan onlarla aynı fikirde değil. Yatırım devine göre birçok kurumsal yatırımcı El Salvador gibi ülkelere bakıp karar verdi.

Bitcoin şu sıralar 54 bin barajını geçti ve gözünü 58 bin direncine dikti. Eğer bu direnci aşabilirse muhtemelen önceki seviyesi olan 64 bin dolar düzeyine kadar çıkacak. Elbette bu sadece analistlerin tahmini. Kesinlikle buna bakıp yatırım yapmaya karar vermeyin.

İlgili Haberler:

>> El Salvador Kripto Para Üretiminden Ne Kadar Kazandığını Açıkladı

>> Kripto Para Açıklamaları Herkesi Rahatlattı: ABD Merkez Bankası Kesin Konuştu

. . . . .