Luna Krizi Kripto Paraları Fena Sarstı: Tedirginlik Hat Safhada

Luna krizi kripto paraları

Luna krizi kripto paraları ciddi ölçüde sarsmaya devam ediyor. Ortaya sürekli olarak yeni şok dalgaları çıkıyor. Hadi gelin merak edilen detaylara birlikte bakalım.

Kripto para dünyası bu aralar çok çalkantılı bir dönem geçiriyor. Her ne kadar Bitcoin 30 bin doların altında kalsa bile yine de performansı fena sayılmaz. ABD Merkez Bankası tarafından sürekli faiz artırma kararının alınmasına rağmen Bitcoin iyi direniyor. Küresel çapta hem hisse senetlerinde hem de kripto paralarda genel bir düşüş var.

Tüm bu olumsuz tabloya bir yenisi daha eklendi. Luna çöküş yaşadı. Bu çöküş ile birlikte fiyatı aniden yüzde 100 seviyesinde çöktü. Bu kadar geri planda kalmasının hemen ardından yeni çalışmalar yapıldı. Bu çalışmalar sonucunda kripto para devinin ikinci bir versiyonu ortaya çıkarıldı.

Luna krizi kripto paraları deldi geçti

Luna 2.0 olarak piyasaya sürülen bu yeni kripto para birimi sadece 2 hafta sonra adeta alarm verdi. Son 24 saat içerisinde fiyatının yüzde 20 seviyelerinde değer kaybettiğini görüyoruz. Bunun en önemli nedeni ise kurucu olarak bilinen Do Know ile ilgili iddialardı. Onun yeni projede bir rolünün olma ihtimali bile tedirginlik yarattı.

Luna krizi kripto paraları

Luna ile ilgili ortaya çıkan tüm spekülasyonların hemen ardından fiyat hareketleri hızlandı. Kripto para devi yüzde 45 seviyelerinde geriledi. Bu durum çöküş üstüne çöküş yaşanmasına neden oldu. 200 milyon dolar değerinde 42 milyon Luna’nın Do Know’un hesabında olduğu iddia edildi.

Tüm kripto para birimlerinde alarm

Luna ile ilgili yaşanan problemler bütün kripto para birimlerini etkiliyor. Aklınıza gelen tüm dijital varlıklarda en az yüzde 10 seviyesine düşüşler yaşandı. Tüm bu gelişmelerin hemen ardından kripto para dünyası adeta alarm verdi.

Önümüzdeki haftalarda Luna ile ilgili krizin atlatılamaması halinde yeni bazı krizler ortaya çıkabilir. Bu nedenle kripto para piyasası çok tedirgin.

İlgili Haberler: 

>> Haziran Ayında Yükselecek Kripto Para Birimleri Bakın Hangileri Olacak

>> Haftanın Kazandıran Kripto Paraları Bakın Hangileri Oldu (31 Mayıs – 07 Haziran)