Metaverse Arsalar Yüksek Fiyatlarla Satılıyor: Taşı Toprağı Altın İstanbul

Metaverse komisyon oranı

Metaverse arsalar yüksek fiyatlarla satışa sunuluyor. Özellikle İstanbul gibi illerde bu tür arsaların fiyatlarının çok yüksek olduğunu görüyoruz. Hadi gelin dijital ortamı sallayan bu yeni teknoloji ile ilgili detaylara birlikte bakalım.

Tüm dünya Facebook tarafından yapılan bir tanıtım ile birlikte Metaverse dünyasına giriş yaptı. Hatta Facebook kendi ismini bile Meta olarak değiştirdi. Bu alana ne kadar çok önem verdiğini aslında bu şekilde göstermiş oldu. Sadece Facebook değil aynı zamanda birçok farklı marka bu alana yönelmeye başladı.

SAND ve MANA gibi metaverse projeler tüm dünyada aktif olarak kullanılıyor. Türkiye’de ise özellikle OVR ön planda. Dünyanın her yerini adeta parsel parsel satan bu şirket geleceğe yatırım yapıyor. Türkiye’deki metaverse arsaların satışına bakıldığında özellikle İstanbul ön plana çıkıyor. En çok arsa satışı bu ilde gerçekleşiyor.

Metaverse arsalar yüksek fiyatlarla satılıyor

Küresel çapta her yeri satın alabildiğiniz OVR gibi projeler her geçen gün biraz daha büyüyor. Türkiye’de satılan 20 bin civarında arsaya baktığımızda aslında ülkemizde de son derece hızlı bir yükselişe sahip olduğunu görüyoruz. İstanbul yaklaşık olarak 11 bin arsanın satıldığı il olarak bu platformda büyük bir değere sahip.

Metaverse arsalar yüksek fiyatlarla

Yapılan arsa yatırımlarına bakıldığında özellikle Nişantaşı gibi bölgelerde çok fazla arsa satışı olduğu görülüyor. Mesela Nişantaşı içerisinde bir parsel satın almak isterseniz 8 OVR ödemeniz gerekiyor. Bu yaklaşık olarak 250 TL değere sahip. Bağcılar’da sanal arsa almak istiyorsanız 4 OVR ödemeniz gerekiyor. Yani bu yaklaşık olarak 125 TL yapıyor.

Metaverse projelere ilgi artıyor

Özellikle son aylarda metaverse projelere ilgi fazlasıyla artış gösterdi. Bu alanda yapılan arsa ve NFT satışları patladı diyebiliriz. Sürekli olarak yeni projeler gündeme geliyor.

Peki sizin beğendiğiniz metaverse projeler var mı? Konuyla ilgili fikirlerinizi ve önerilerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Bu Metaverse Coin 2 Günde Yüzde 2000 Arttı! Bu akımı yakalayabilene aşk olsun…

>> Çin’de Metaverse Yatırımı Korkunç Boyutlara Ulaştı: Sakin Ol Şampiyon