iPhone 13 Pro Pil Testinde Rakiplerini Geride Bıraktı: Devir Değişiyor!

iPhone 13 Pro

iPhone 13 Pro DxOmark pil testinde karşımıza çıkıyor. İşte en yakında rakibine bile fark atan iPhone 13 Pro modelinin pil performansı.

Yıllardır iPhone serisi modellerinin, akıllı telefon piyasasının lideri olduğu konuşulur. Özellikle, piyasadaki en yakın rakibine göre bile kat kat iyi olan, Apple tarafından geliştirilen işlemcisi, rakiplerine nazaran tercih edilmesindeki en büyük sebeplerden biri. aynı zamanda kamera konusunda da oldukça iyi olduğu biliniyor. Genellikle iPhone modellerinin tercih edilmesindeki en büyük sebeplerden biri kamera iken diğeri de işlemci olur.

Tabii ki kullanıcıların iPhone modellerinden memnun olduğu birçok husus vardır, fakat genel olarak şikayet edilen bir konu bulunuyor, pil. iPhone modellerinin, pil kapasitesi rakip modellere göre çok daha düşük. Her ne kadar pil optimizasyonunun, Android modellere göre kat kat iyi olduğu konuşulsa da, iPhone modellerinin pil ömrü bir hayli kısa. Bu yüzden iPhone kullanan birinin, kabloya bağlı yaşadığına dair espriler dahi vardır. Fakat Apple, iPhone 13 serisi ile beraber bu algıyı kırıyor. İşte DxOmark testinde ortaya çıkan iPhone 13 Pro modelinin batarya performansı.

iPhone 13 Pro Pil Testinde Rakiplerini Geride Bıraktı: Devir Değişiyor!

iPhone 13 Pro

iPhone modellerinin genellikle pil kapasitesinin rakiplerinden daha düşük olduğunu söyleyebiliriz. Android tarafında herhangi bir amiral gemisi akıllı telefon, ortalama 4500-5000 mAh’lik batarya ile karşımıza çıkarken iPhone 13 Pro, 3,095 mAh‘lik pile sahip. Fakat iPhone tarafında kullanılan iOS işletim sistemi, pil tarafında Android’e göre daha optimize çalışıyor. Öyle ki DxOmark testinde ortaya çıkan iPhone 13 Pro modelinin, Galaxy S21 Ultra modelini, pil performansı kısmında geride bıraktığı görülüyor.

Artık bundan sonra karşımıza çıkacak olan iPhone modellerinin pil ömrünün, Android rakiplerine göre daha uzun ömürlü olacağını söyleyebiliriz. Genellikle iPhone modellerinde kullanıcıların en çok şikayetçi olduğu sorun olarak karşımıza çıkan pil kısmına Apple tarafından büyük bir çözüm gelmiş gibi görünüyor. Her ne kadar pil kapasitesi arttırılmasa da, artık Apple modellerinin, pil tarafında daha da optimize çalıştığını söyleyebiliriz.

İlgili Haberler:

>> 4000 TL Altı En İyi Telefonlar: Dolarla Beraber Fiyatlar da Düştü!

>> Galaxy S22 Ultra İle Beraber Gelecek Şarj Adaptörü Hayal Kırıklığı Yaratabilir