Microsoft Flight Simulator Helikopter Türünden Araçları Seneye Getiriyor

Gerçekçi dünyasıyla sevilen Microsoft Flight Simulator gelecek sene helikopter türü hava araçlarını da getirecek. Böylece tıpkı uçaklar gibi büyük bir meraklı kitlesine sahip bu araçların kullanımı da mümkün olacak. İşte gelişmenin detayları…

Sevilen havacılık oyunu Microsoft Flight Simulator, 2022’de bir noktada helikopter türü araçları da ekleyecek. Aslında uzun bir ara verdikten sonra harika bir şekilde dönen oyun meraklıların büyük bir ilgisine hasıl oldu.

Neredeyse bir yıldır oyun yeni haliyle hayatımızda. Bununla birlikte geliştirici firma Asabo oyuna birçok değişiklik ve içerik eklemeye devam ediyor. Şimdi ise sürpriz biçimde firma oyuna gelecek helikopterleri gösterdi. Daha önce sadece hayran yapımı modlarla mümkün olan bu gelişme artık oyuna resmi olarak gelecek.

Popüler olmasının yanında Microsoft Flight Simulator her zaman bilgisayar özelinde kalan bir oyun olmuştur. Lakin yakın bu oyunla birlikte yapım Microsoft’un oyun konsolu Xbox’a da geliyor. Oyunun konsollar için olan versiyonu da 27 Temmuz’da oyuncularla buluşacak. Ne var ki bu oyun sadece Xbox Series S ve X konsollarında yer alacak. Şimdiye kadar kontrolcü sıkıntısı nedeniyle oyun konsollara uğramadı. Bu yüzden yapımcı stüdyo konsollara özel ve erişilebilir bir deneyim üzerinde yoğun mesai harcadı.

Helikopter ile genişlemeyi amaçlayan Microsoft Flight Simulator oyununun önünde yoğun bir süreç var

Asabo, oyun için planladığı yoğun geliştirme takvimini kısa süre önce paylaştı. Buna göre oyunun Temmuz ila Eylül arasında geçireceği süreç de ortaya çıkmış oldu. Ayrıca yapımcı firma topluluğa en çok istedikleri özellikleri sordu. 50 farklı seçenek arasında karar veren hayranların beklentileri de böylece ortaya çıktı. Üstelik oyunun sanal gerçeklik versiyonu içinse oyuncular ayrıca bir seçim yaptılar. Sonuçta bu oylama gösterdi ki oyuncular en çok helikopter ve çoklu ekran desteği istiyorlar.

Ayrıca listede yer alan özellikler için firma süreçleri açık açık belirtti. Oylamaya dahil olan özellikler için “Planlandı”, “Başladı” ve “Araştırma sürecinde” gibi ifadelere yer verdi. Özellikle firmanın bu tarz konularda oyunun topluluğunun görüşlerini dinlemesi takdire şayan.

Diğer haberler:

>> Canınız sıkılmasın: İşte Kurban Bayramı’nda oynanabilecek en iyi 5 mobil oyun

>> Call of Duty Ücretsiz Bir Rakip Karşısında: Ubisoft’tan XDefiant!