Motorola Edge S, sızdırılan reklam afişi ile görüldü!

motorola

Motorola Edge S modeli, orta seviye cihazlar arasına adını yazdırmak için hazırlanıyor. Reklam afişi sızdırılan cihaz hakkında işte detaylar.

Motorla’nın uzun süredir beklenen modeli Edge S hakkında detaylar gelmeye devam ediyor. Snapdragon 870 yongasından güç alacak olan modelin, piyasadaki amiral gemisi akıllı telefonlar ile yarışacak performansa sahip olması bekleniyor. Ayrıca iddialara göre, rakiplerine kıyasla daha uygun bir fiyattan satışa sunulacak. Üst seviye için biraz geride kalsa da orta seviye cihazlar arasında lider olacak gibi görünüyor. İşte Motorola Edge S hakkında tüm ayrıntılar.

Ankit tarafından sızdırılan Motorola Edge S tanıtım afişini incelediğimizde, yakında tanıtılacak olan modelin tasarımı gözler önüne çıkıyor. Kare biçiminde konumlandırılmış dörtlü kamera kurulumu sunulan modelde, söz konusu kameraların altında ise bir adet LED flaş bulunuyor. Cihazın sol tarafında ise 26 Ocak 2021 19:30 tanıtılacağı tarih de işaret edilmiş.

Motorola Edge S hakkında neler biliyoruz

İlk olarak GeekBench 5 puanı ortaya çıkan modelin, Android 11 ile kutudan çıkacağını görüyoruz. Bununla beraber 5G desteğine sahip olan cihaz, Snapdragon 870 yonga setinden gücünü alacak. 6 GB ve 8 GB RAM seçeneklerinin olacağı düşünülen modelin 128 GB depolama alanı olacak. 12 GB / 256 GB versiyonunun olacağı da düşünülüyor. GeekBench’te tek çekirdeklide 958, çok çekirdeklide ise 2.969 puan alan modelin, bu yılın ilk çeyreğinde piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Motorola Edge S

Cihazın ortaya çıkan görüntülerini incelediğimizde ön tarafında ince çerçevelere sahip 6,7 inç boyutunda, 1080 x 2520 çözünürlüğünde, 90 Hz tazeleme oranına sahip bir panel karşımıza çıkıyor. Delikli ekran tasarımı kullanılan cihazda iki adet ön kamera, ekranın sol üstüne konumlandırılmış. Bu kameraların 16 MP ve 8 MP değerlerinde olacağı düşünülüyor.

Motorola Edge S

Arka tarafında baktığımızda ise üçlü kamera kurulumu kullanılması bekleniyor. Bu kameraların; 64 MP değerinde ana kamera, 16 MP çözünürlüğünde geniş açılı kamera ve 2 MP derinlik lensi olması bekleniyor.

Motorola Edge S

Cihazın fiyatı hakkında henüz net bir bilgi bulunmuyor. Fakat Motorola’nın genellikle piyasaya göre uygun fiyatlı modeller piyasaya sürüdüğünü düşünürsek, Motorola Nio modelinin de rakiplerine göre daha uygun fiyat etiketine sahip olabileceğini söyleyebiliriz. Zaten Snapdragon 870 yongasından güç alacak olması, fiyatını da olumlu etkileyecektir.  Fakat piyasadaki amiral gemilerine kıyasla nasıl performans gösterecek, merak konusu.

İlgili Haberler

>> Yeni Motorola modeli, Capri kod adıyla FCC’de görüldü!

>> Moto G serisi Snapdragon 888 ile gelebilir