Netflix Pokemon Dizisi Hazırlığında: Hayır Animasyon Değil!

Netflix canlı aksiyon bir Pokemon dizisi için çalışmalara başladı. Daha önce Legend of Zelda için hazırlıklar yarıda kalsa da bu sefer durum ciddi gibi. İşte pokemonları gerçek hayata getirecek yapımın detayları…

Dedektif Pikaçu, pokemonların gerçek oyuncularla birlikte maceraya atladığı son yapım olmayacak. Ortaya çıkan bilgilere göre Netflix canlı aksiyon bir pokemon yapımı için kolları sıvadı. Bununla birlikte diziyi Lucifer’ı yapan isimlerden Joe Henderson’ın yürüttüğü de gelen bilgilerden bir diğeri.

Pokemon animasyonları o kadar başarılı ki Dedektif Pikaçu gerçekten bir mucize gibi duruyordu. Ne var ki hayata geçti ve oldukça beğeni topladı. Hatta Dedektif Pikaçu’nun niş bir yapıma dayanması da beklentileri o dönem düşürmüştü. Son olarak Nintendo’nun Super Mario Bros filmindeki fiyaskosunun etkisi de hala geçmiş değil. Şimdi ise Pokemon başta tema parklar olmak üzere farklı alanlara açılmaya başladı. Şimdi ise gerçek oyuncuların olacağı bir dizi olma ihtimali büyük heyecan yaratmayı başardı.

Bununla birlikte Pokemon’u ilk günden bu yana takip eden izleyici kitlesi artık orta yaşlara yaklaşıyor. Bu yüzden belki de biraz daha ciddi konuların yer aldığı bir yapım izlenme rekorlarını zorlayacaktır.

Netflix oyun konulu yapımlardaki başarısıyla Pokemon yapımını teşvik ediyor

Netflix için bir Pokemon şovu büyük önem verdikleri oyun konulu yapımlar için ciddi bir adım olacaktır. Firma halihazırda The Witcher ile çok sevilen bir oyunu gerçek çekimlerle hayata geçirdi. Netflix’in bu konuda başarılı olduğunu söylemek de hiç yanlış olmayacaktır. Ayrıca animasyon tarafında da Castlevania uzun süredir sadık bir seyirci kitlesi kazanmayı başardı.

Yakın gelecekte de iki önemli yapım Netflix’te yerini almaya hazırlanıyor. Bunlar Resident Evil ve Tomb Raider yapımları. Daha önce de uyarlamaları sinemaya gelen bu iki oyunun başarısızlığı seyircileri özellikle acıktıran önemli bir sebep.

Netflix için oyun hedefli gelişmeler bununla da sınırlı değil. Firma abonelerine özel oyunlar yapmak için de hazırlık halinde. Ayrıca firma bunun için birçok önemli ismi de bünyesine katmaya başladı. Bir Pokemon şovunun gündemde olması Nintendo ile gelişen ilişkiler anlamına geliyor. Dedikodular, 2015 yılında iki firmanın Legend of Zelda dizisi için çalıştığını ortaya koymuştu. Ne var ki bu yapım hakkında o kadar fazla bilgi sızdı ki bu yapım asla gerçekleşmedi.

Diğer haberler:

>> Intel İşleme ve Paketleme Yeniliklerinde Gaza Basıyor 

>> Sosyal Medya Kullananlar Hapis Cezası Alabilecek: Büyük Bir Yasa Değişikliği Gelebilir