Okulların Açılması Güvenli Mi? İşte Anket Sonuçları!

Okulların Açılması Güvenli Mi? İşte Anket Sonuçları!

Yapılan son anketlerle birlikte, okulların açılması güvenli mi soruları iyice güçlendi. MetroPOLL Araştırma şirketi tarafından yapılan
Google News Abone Ol

Yapılan son anketlerle birlikte, okulların açılması güvenli mi soruları iyice güçlendi. MetroPOLL Araştırma şirketi tarafından yapılan çalışmalar sonucunda; bu konuda çok önemli değerlendirmeler sunuldu. Okulların açılması ile ilgili ortaya atılan söylentiler, sadece Türkiye için geçerli değil. Aynı zamanda Dünyanın genelinde bu konular tartışılıyor. İşte merak edilen tüm detaylar.

Koronavirüs çok hızlı bir şekilde yayılabiliyor. Dünya genelinde vaka sayılarının 17 milyonu aşması elbette tesadüf değil. Aynı zamanda çok ciddi bir ölüm sebebi de. Herkese böyle sık bir şekilde bulaşan bu virüs, genellikle sosyal mesafeye uyulmaması nedeniyle ortaya çıkabiliyor. Çocuklar için sosyal mesafenin mümkün olduğunu söylemek ise neredeyse imkansız.

Okulların açılması güvenli mi sorusunu içeren anket yapıldı

Toplu taşıma araçlarında okullara giden çocukları hayal edin. Onların sınıfa vardıklarında sosyal mesafeye uymalarını beklemek imkansız. Arkadaşlarıyla oyunlar oynayacakları için muhtemelen buna uymayacaklar. Bu durumda virüsün yayılma hızı ciddi miktarda artış gösterecek. Ayrıca okullarda virüsü kapan çocuklar bunu ailelerine taşıyacak. Bu durumda hastalığın yayılma hızı çok ciddi miktarda artış gösterecek.

Yapılan son anketlerle birlikte, okulların açılması güvenli mi soruları iyice güçlendi. MetroPOLL Araştırma şirketi tarafından yapılan

31 Ağustos 2020 tarihinde açılıp 18 Haziran 2021 tarihinde kapanacağı belirtilen okullar için olumsuz tablo bu şekilde. MetroPOLL Araştırma şirketi, okulların açılmasına yönelik düzenlediği ankette, topluma bu konu hakkındaki görüşleri soruldu. Okulların açılması güvenli mi şeklindeki soruyu düzenleyerek “Milli Eğitim Bakanlığı, 31 Ağustos’tan itibaren okulların açılmasını planlıyor. Siz bu tarihlerde Koronavirüs salgını nedeniyle okulların açılmasını güvenli buluyor musunuz?” ifadesine yer verildi.

Bu araştırma sonucunda; %26,5’i kararı desteklerken %64’lük bir kısım okulların açılmasını güvenli görmüyor ve kesinlikle kararı desteklemiyor. Bu durumda; okulların açılması ile ilgili insanların karamsar olduğunu söylemek mümkün. Okulların açılması güvenli mi sorusuna verilen olumsuz yanıtlara rağmen, muhtemelen açılış gerçekleşecek. Ancak birçok veli bu konuda kafa karışıklığı yaşıyor ve bunu nasıl atlatabileceklerini bilmiyor. Sağlık Bakanlığı ise ısrarla sosyal mesafe ve maske vurgusu yapıyor. Sizce okullarla ilgili alınan açılma kararı doğru mu? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Koronavirüs Vakaları Yeniden Arttı Sağlık Bakanlığı Devreye Girdi: İşte Yeni Gelişmeler!

>> Beyrut patlamaları sosyal medyanın gündemine oturdu. Patlamadan ilk görüntüler…


CEVAP VER