OnePlus 9 Lite kesinleşti: Çok can yakacak!

OnePlus 9 Lite kesinleşti: Çok can yakacak!

oneplus 9 Lite
Google News Abone Ol

OnePlus 9 serisi ile tanıtılması beklenen OnePlus 9 Lite modelinin piyasaya sürüleceği kesinleşti. Yeni model hakkında işte tüm detaylar.

OnePlus, OnePlus 7 serisine kadar, her yıl 2 model piyasaya sürmekteydi. Bunlar OnePlus 6 ve OnePlus 6T gibi isimler ile karşımıza çıkıyordu. Fakat OnePlus 7 serisinden itibaren her yıl 3 model piyasaya sürülmeye başlandı. OnePlus 9 serisinde de 3 modelin piyasaya sürülmesi bekleniyor. Öyle ki, OnePlus 9 Lite hakkında ilk detaylar belli oldu.

Uzun süredir konuşulan OnePlus 9 modelinin ilgi göreceği düşünülüyor. Bunun sebebi ise, bildiğiniz üzere söz konusu OnePlus serileri uygun fiyata piyasa sürülüyor. Fakat amiral gemisi modellere kafa tutacak performans değerlerine sahip oluyor. OneP­lus 9 Lite modelinin ise daha uygun modelli fakat yine çok iyi performans gösteren bir model olması bekleniyor. Yani kısaca, kullanıcıların aradığı fiyat performans cihazı OnePlus 9 Lite modeli olacak diyebiliriz.

OnePlus 9 Lite hakkında neler biliyoruz

OnePlu­s 9 Lite modeli, Twitter’da TechDroider kullanıcısının yaptığı sızıntıya göre, 2 adet modelden oluşacak. Bu cihazlar LE2100 ve LE2101 model numaralarına sahip olacak. İlk olarak Çin ve Hindistan’da piyasaya sürülecek olan modelin Avrupa’ya açılıp açılmayacağına dair henüz net bilgi bulunmuyor. Büyük ihtimalle daha sonra söz konusu pazarlara açılacaktır.

Uygun fiyatlı model, Qualcomm’un Snapdragon 865 işlemcisinden güç alacak. Bununla beraber, en az 90 Hz tazeleme oranına sahip bir AMOLED ekrana da sahip olacağı öngörülüyor.

oneplus 9 Lite

Akıllı telefondan en çok merak edilen özelliklerden biri kamera kısmına dönüş yapacak olursak, OnePlu­s 9 Lite modelinin kamera özellikleri ile alakalı henüz bir sızıntı bulunmuyor. Fakat ana modellerden daha düşük özelliklere sahip olacaktır.

OnePlus 9 Lite modeli, Android 11 ile kutudan çıkacak ve OxygenOS arayüzünden destek alacak. OnePlus 9 ve 9 Pro modellerinin Mart 2021’de piyasaya sürülmesi bekleniyor. Fakat serinin Lite modelinin ise ne zaman tanıtılacağına dair bir haber bulunmuyor. Serinin tanıtım tarihi yaklaştıkça, yeni model hakkında tüm detaylar belli olacaktır. Beklemede kalın.

İlgili Haberler

>> OnePlus 9, kanlı canlı görüntülendi! Bu seri çok satar!

>> OnePlus 9 5G yeni tasarımıyla görüntülendi!


CEVAP VER