Samsung Galaxy A32, en ucuz 5G telefon olarak karşımızda!

Samsung Galaxy A32, en ucuz 5G telefon olarak karşımızda!

Samsung Galaxy A32 5G
Google News Abone Ol

Samsung Galaxy A32 modelinin, 5G desteğine sahip en ucuz Samsung telefonu olacağı kesinleşti. İşte fiyatı ve özellikleri.

Dünya’da 5G telefonlara olan ilgi her geçen gün artıyor. Özellikle 5G desteğinin yeni sunulduğu ülkelerde, telefon üreticileri tarafından bir hayli yüksek satış rakamları elde edildi. Fakat 5G telefonların pahalı olması, insanların tercih etmemesinin en büyük sebeplerinden biriydi. Fakat Samsung, Xiaomi, Huawei gibi dev markalar, uygun fiyatlı 5G telefonlar üretmeye başladılar. Böylece, akıllı telefonlara daha az bütçe ayıranlar için uygun fiyatlı 5G modeller de ilgi görmeye başladı.

Samsung ise uzun süredir Galaxy A32 5G modeli için çalışmalar yapıyor. Söz konusu modelin iddiası ise ”Samsung’un şu ana kadar piyasaya süreceği en uygun 5G telefon”. Sonunda Samsung tarafından bu söylentiye bir cevap geldi ve Galaxy A32 5G modelinin Samsung’un en uygun modeli olacağı kesinleşti. İşte yeni modelin fiyatı ve özellikleri.

Samsung Galaxy A52 5G hakkında neler biliyoruz

CCC’de görülen bilgilere göre  cihaz hakkında daha fazla detay ortaya çıktı. Belgeleri incelediğimizde, yeni modelin 15W hızlı şarj desteklediği de ortaya çıktı.

Cihazın genel özelliklerine baktığımızda, 4 GB, 6 GB ve 8 GB RAM seçeneğiyle gelen 3 farklı varyantının olacağı tahmin ediliyor. Bununla beraber, MediaTek’in Dimensity 720 yonga setinden güç alacak ve Android 11 ile kutudan çıkacak. Arayüzünde ise One UI 3.0 sürümünü kullanacak.

Samsung galaxy a32 5G

Cihaz iddialara göre 5.000 mAh bir bataryaya sahip olacak ve USB-C bağlantısını destekleyecek. Ön panelinde ise 720p çözünürlüğünde TFT LCD panel ile karşımıza çıkacak. Damla çentikli tasarım kullanılan modelde 13 MP değerinde ön kamera bulunacak

Samsung Galaxy A32 5G

Cihazın arka tarafında ise 48 MP ana kamera, 8 MP ultra geni açılı kamera, 5 MP makro ve 5 MP derinlik lensi olmak üzere toplam dört adet kamera bulunuyor.

Samsung Galaxy A32 5G fiyatı

Samsung Galaxy A32 5G, ilk olarak Avurpa’da 12 Şubat tarihinde satışa sunulacak ve 280 Euro fiyat etiketine sahip olacak. Samsung’un piyasasına göre, en uygun 5G destekli modellerden birini piyasaya süreceği de böylelikle kesinleşmiş oldu diyebiliriz.

İlgili Haberler

>> Samsung Galaxy S21 kutusu, takipçilerini üzdü

>> Samsung Galaxy S21 İşlemcisi Exynos 2100 ‘ün detayları ortaya çıktı


CEVAP VER