Oppo Find X6 Pro Güçlü Kameralar İle Geliyor: Oppo’nun Yeni Canavarı!

Oppo Find X6

Oppo Find X6 Pro modelinin kamera özellikleri hakkında ortaya çıkan yeni ayrıntılar mevcut. İşte önümüzdeki haftalarda tanıtılacak model hakkında tüm detaylar.

Oppo’nun Find serisinin bir hayli ilgi gören modeller arasında yer aldığını biliyoruz. Özellikle seriye ait tanıtılan son modeller, üst segment telefonlar olarak karşımıza çıkmıştı. Seriye ait herhangi bir model ülkemize gelmese de ilgi gören akıllı telefonlar arasında yer aldığını söyleyebiliriz. Geçtiğimiz aylarda gerçekleşecek WWDC etkinliğinde, Find X5 Pro modeli tanıtılmıştı. Söz konusu etkinlikte X5 Pro modelinin, hızlı şarj desteğine dikkat çekilmişti. Yakında tanıtılacak olan Find X6 modelleri ise, her kulvarda rakiplerine meydan okuyacak. Şarj konusunda da ultra hızlı şarj desteği ile gelmesi beklenen serinin, kamera ve işlemci tarafında da piyasanın en güçlü modelleri arasında yerini alacağını biliyoruz.

Bununla beraber söz konusu serinin Pro versiyonunda kullanıcıların karşısına çıkacak teknik özellikler hakkında da sızıntılar mevcut. Özellikle kamera tarafında Android tarafında en iyi kameralı telefonlar listesinde adını üst sıralara yazdıracak özelliklerin bizleri bekleyeceğini söyleyebiliriz. Geçtiğimiz günlerde yeni modelin bazı teknik detayları ortaya çıkmıştı. Sonunda yeni modelin kullanacağı lensler ve sunacağı özelliklere ilişkin birçok detayın sızdırıldığını belirtelim.

Oppo Find X6 Pro Güçlü Kameralar İle Geliyor: Oppo’nun Yeni Canavarı!

Sızdırılanlara göre Oppo Find X6 Pro modelinin arka tarafında 3 adet kamera yer alacak. Bu kameraların üçünün de çözünürlüğü 50 MP olacak. Aynı zamanda bu üç kameranın özellikleri de sızdırılmış durumda. Bu kameralardan en önemlisi OIS özelliği ile dikkat çeken 1 inçlik devasa sensör ile gelecek olan IMX989 olacak. Söz konusu sensörün, akıllı telefon kameraları arasında adından sıkça söz ettirecek, hem düşük ışık performansı hem de renk doğruluğu ile başarılı olarak karşımıza çıkan bir Sony lensi olacak.

Oppo Find X6 Pro

Oppo Find X6 Pro modelinin ultra geniş açılı kamera tarafında ise Sony’nin IMX890 lensi olacak. Üçüncü lensin ise 2.7x optik yakınlaştırma sunacak olan OIS özellikle IMX890 sensörü olması bekleniyor. İşlemci tarafında ise Qualcomm imzası taşıyan Snapdragon 8 Gen 2 yonga setine sahip olacak model, ekran tarafında 120 Hz tazeleme oranı ile gelecek

İlgili Haberler

>> Apple AirPods Pro, İşitme Cihazlarının Yerine Kullanılabilir mi?