Oppo K9s resmiyet kazandı: Uygun fiyatlı 5G telefon!

Oppo K9s

Oppo K9s, uygun fiyatlı 5G destekli akıllı telefon olarak karşımıza çıktı. İşte performans odaklı yeni model hakkında tüm detaylar.

Bildiğiniz üzere son zamanlarda çoğu ülke 5G bağlantısına geçiş yaptı. Ülkemiz için henüz net bir tarih yok fakat, 2023 yılında 5G bağlantısına kavuşacağımız ümit ediliyor. Çoğu ülkenin 5G bağlantı desteğine geçiş yapması ile birlikte 5G destekli akıllı telefonlar da üretilmeye başkandı. Fakat söz konusu cihazların, normal modellerden biraz daha pahalı olduğunu söyleyebiliriz. Bundan dolayı çoğu marka, giriş ve orta seviyede uygun fiyatlı 5G destekli modeller üretmeye başladı.

Oppo ise, son zamanlarda kullanıcılarına sunduğu 5G destekli modellerle bir hayli ilgi odağı oldu. Söz konusu modellerin ilgi odağı olmasının sebebi, uygun fiyatlı olmasının yanı sıra, benzer fiyatlı rakiplerinden daha iyi performans sunması. İşte Oppo’nun 5G destekli telefonlar ailesine bir yenisi daha eklendi. İlk olarak Çin’de tanıtılan Oppo K9 modelinin daha uygun fiyatlı versiyonu olarak tanıtılan Oppo K9s modelinin fiyatı ve özellikleri belli oldu. İşte ülkemizde de satışa sunulması beklenen uygun fiyatlı 5G telefon hakkında tüm detaylar.

Oppo K9s resmiyet kazandı: Uygun fiyatlı 5G telefon!

Oppo K9sÖn panelini incelediğimizde 6.59 inçlik bir ekran ile bizleri karşılayan model, AMOLED ekrana sahip. Ayrıca bu ekranın 1080 x 2400 piksel çözünürlüğünde olduğunu da hatırlatalım. 120 Hz tazeleme oranına sahip panelde, delikli ekran tasarımı kullanılmış. Bu ekranda ise 16 MP değerinde bir ön kamera bulunuyor.

Oppo K9s

Arka tarafını incelediğimizde ise üçlü kamera kurulumu bizleri karşılıyor. Bu kameralar; 64 MP ana kamera, 8 MP ultra geniş açılı kamera ve 2 MP değerinde makro lens olarak sıralanmış durumda.

Oppo K9s

Teknik detaylarında ise Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 778G yongası bulunuyor. Ayrıca bu işlemci 8 GB RAM ile destekleniyor. Yeni modelin şu anlık sadece 6/8 GB RAM ve 128/256 GB’lık dahil depolama seçenekleri ile sunulduğunu belirtelim.

Oppo K9s

Cihazın 6/128 versiyonu 265 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olacak. 8/128 modeli ise 300 dolardan satışa sunuluyor. Fakat şu anlık yalnızca Çin’de satışta olacağını belirtelim. Önümüzdeki aylarda muhtemelen ülkemizde satışa sunulacaktır.