Oppo Reno 10 Serisinin Lansman Tarihi Belli Oldu: Yakında Türkiye’de!

Oppo Reno 10

Ülkemizde de satışa sunulması beklenen Oppo Reno 10 modellerinin tasarım ayrıntıları ve tanıtım tarihi belli oldu. İşte ortaya çıkan tüm ayrıntılar

Orta segment akıllı telefon denilince akla Oppo Reno serisinin geldiğini söyleyebiliriz. Çünkü genellikle uygun fiyatlı akıllı telefonları ile ilgi gören modeller arasında yer almaktaydı. Fakat son zamanlarda Reno modellerinin ülkemize gelmediğini biliyoruz. Çünkü güçlü işlemcisi ile artık orta üst segment akıllı telefon serisi olarak karşımıza çıkıyor. Fakat önümüzdeki günlerde tanıtılması beklenen Oppo Reno 10 serisini Türkiye’ye geleceğine dair sızıntılar mevcut. Artık Oppo’nun güçlü modellerinin de Türkiye de ilgi gören akıllı telefonlar arasında yer alacağını tahmin ediyoruz. İşte tasarım ayrıntıları ve teknik özelliklerini de bildiğimiz, yakında tanıtılacak olan Oppo Reno 10 modelleri hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Oppo Reno 10 Serisinin Lansman Tarihi Belli Oldu: Yakında Türkiye’de!

Oppo Reno 10

Cihazın ilk olarak tasarım ayrıntılarını incelediğimizde üçlü kamera kurulumu yer alıyor. Söz konusu kameraların teknik özellikleri hakkında en zor ortaya çıkan bir detay olmasa da en altta periskop lensin ortaya çıktığını görmekteyiz. Bu periskop lens sayesinde ise çok uzaktaki bir nesneyi net bir şekilde görebileceğiz. Ortaya çıkan detaylara baktığımızda Reno 10 serisi 3 farklı model karşımıza çıkacak. Bu modeller Oppo Reno 10, Reno 10 Pro ve Reno 10 Pro+ modelleri olacak. Tasarım ayrıntılarında karşımıza çıkan periskop lensin, serinin yalnızca Pro+ modelinde karşımıza çıktığını belirtelim. Yani genellikle amiral gemisi modellerinde yer alan periskop lens, Reno 10 Pro+ modelinde yer alacak. 5x veya daha fazla optik yakınlaştırma yapmak bu periskop lens sayesinde mümkün.

Oppo Reno 10

Oppo Reno 10 serisinin genel olarak özelliklerine baktığımızda ise 6.7 inçlik bir ekran karşımıza çıkıyor. Baz modelde 1080p çözünürlüğünde bir ekran karşımıza çıkarken, serinin Pro ve Pro+ modellerine daha yüksek çözünürlüğe sahip bir ekran panelinin yer alması bekleniyor. Reno 10 modelinde 8 GB, 12 GB RAM 256 GB dahili depolama alanına sahip iki farklı seçenek yer alıyor. Pro modeline baktığımızda ise 16 GB RAM ve 256/512 GB olmak üzere iki farklı dahili depolama yer alacak. 24 Mayıs’ta gerçekleşecek olan lansmandan haftalar sonra ise Türkiye’ye gelip gelmeyeceğine dair haberlerimizden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Face ID Problemleri Kullanıcıları Canından Bezdiriyor | Çözüldü