Poco M4 Pro 5G sızdırıldı: Orta segmentte rakip tanımaz!

Poco M4 Pro 5G
Xiaomi’nin alt markası Poco’nun M4 Pro 5G modeli ortaya çıktı. İşte uygun fiyata satılacak yeni model hakkında tüm detaylar.
Bildiğiniz üzere son zamanlarda ülkemizde fiyat performans odaklı akıllı telefonları olan ilgi bir hayli fazla. Bunun en temel nedeni ise özellikle son aylarda ülkemizde artmakta olan vergiler ve dolar kuru. Kurun artmasından dolayı ülkemizde amiral gemisi modellerindense orta segment telefonlar oldukça tercih ediliyor. Xiaomi’nin alt markaları ise uygun fiyatlı akıllı telefon konusunda en çok tercih edilen markalardan biri haline geldi. Xiaomi alt markası Poco ise yakında uygun fiyatlı bir akıllı telefon ile karşımıza çıkacak. Söz konusu modelin ülkemizde de satışa sunulacağı düşünülüyor. İşte orta segmentte rakipsiz olarak görünen o model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Poco M4 Pro 5G sızdırıldı: Orta segmentte rakip tanımaz!

Poco M4 Pro 5G modelini geçtiğimiz haftalarda farklı bir isimle görmüştük. Redmi Note 11 serisi olarak adlandırılan Poco M4 Pro modeli ülkemizde hangi isimle satılacak henüz belli değil. Fakat yeni model hakkında birçok detayın ortaya çıktığını, fiyatının ve tasarımının dahi sızdırıldığını belirtelim.
Poco M4 Pro 5G
MediaTek tarafından geliştirilen Dimensity 810 yongasına sahip olacak modelin GeekBench’de test sonuçları ortaya çıktı. Söz konusu model tek çekirdeklide 603 çok çekirdeklide ise 1779 puan almış durumda.
Dimensity 810 yongasının orta segment akıllı telefonlarda sıklıkla tercih edildiğini söyleyebiliriz. Bu yüzden performans alanında hiçbir sorun yaşatmayacağı düşünülüyor. Aynı zamanda bu yonganın kullanılması söz konusu modelin fiyatının uygun olmasındaki en büyük etkenlerden biri.
Poco M4 Pro 5G
Serinin farklı pazarlarda farklı isimlerle satılacağını zaten biliyoruz. Bazı pazarlarda Redmi Note 11 serisi olarak karşımıza çıkacak olan modelin, Türkiye pazarında hangi isimde çıkacağı henüz bilinmiyor. Fakat yabancı kaynaklardan sızdırılan belgeleri incelediğimizde söz konusu modelin e-devlet üzerinden IMEI sorgulaması yapıldığında Poco M4 Pro 5G ismi ile karşımıza çıktığını görmekteyiz. Bu yüzden yeni modelin Poco M4 Pro 5G ismi ile karşımıza çıkması bekleniyor.
Fakat serinin önceki modellerinin Redmi Note serisi adı altında satılmasından dolayı kullanıcıların kafası karışık. Önümüzdeki günlerde en çok beğenilen Xiaomi serisinin hangi isimde ülkemizde satılacağı ortaya çıkacaktır. Fakat çoğu kaynak yeni modelin Poco M4 Pro 5G adı altında satışa sunulacağını düşünüyor. Yeni model hakkında önümüzdeki günlerde daha fazla ayrıntı ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.